Po służbie zatrzymał dwóch sprawców kradzieży paliwa

Policjantem jest się również po służbie, udowodnił to funkcjonariusz policji z Chojnic, sierż. Sztab Adam Guenther. Funkcjonariusz, będąc na terenie jednej z firm w gminie Konarzyny pomógł w ujęciu dwóch sprawców kradzieży paliwa.

Dzięki zaangażowaniu w codzienną służbę i doświadczeniu osoby podejrzane o kradzież paliwa odpowiedzą za swoje przestępcze działanie.   |  fot. ilustrac.

W sobotnią noc, po północy, dyżurny chojnickiej komendy skierował policjantów do jednej z miejscowości na terenie gminy Konarzyny. Jak się okazało, właściciel jednej z firm zauważył mężczyzn, którzy mogli ukraść paliwo. Wraz z innymi osobami poszedł na teren przyległy do posesji, gdzie uciekli mężczyźni. Policjant wracający w tym czasie do domu, zauważył w oddali światła latarek, co wzbudziło jego zainteresowanie i pojechał w to miejsce.

Spotkał właściciela firmy, który przedstawił mu sytuacje, po czym razem pobiegli za złodziejami. Na miejscu również szybko pojawiło się policyjne wsparcie. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni ukradli 200 litrów paliwa z dwóch samochodów ciężarowych o wartości około 1600 złotych. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli ślady oraz przeprowadzili oględziny. Dwóch mężczyzn, 66-latek oraz jego  41-letni  syn są mieszkańcami gminy Szczecinek. Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie, gdzie śledczy przedstawili im zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP