Po służbie ujął chuligana

W nocy z 25 na 26 grudnia w Chojnicach na ul. Jana Pawła II funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach będąc poza służbą ujął 21- latka, który chwilę przedtem zdemolował wiatę przystanku autobusowego.

Wandal odpowie za zniszczenie mienia.

W sobotę (26 grudnia br.) około godz. 1.00 w nocy funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach z okna swojego mieszkania zauważył, jak ktoś demoluje wiatę przystanku autobusowego przy ul. Jana Pawła II. Nie zastanawiając się wybiegł na ulicę, po krótkim pościgu ujął wandala i powiadomił o tym fakcie dyżurnego jednostki. Na miejsce został skierowany patrol policji. 21 - latek był agresywny, funkcjonariusze musieli użyć siły fizycznej, aby doprowadzić go do radiowozu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał we krwi niemal 2,70 promila alkoholu.
Chuligan został zatrzymany do wytrzeźwienia. Teraz odpowie za zniszczenie mienia. Jeżeli wartość strat przekroczy 250 zł, będzie mu groziła kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czmychnęli w pole

Wczoraj, 27 grudnia dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie, że jakieś osoby próbują zrzucić z wiaduktu przy ul. Angowickiej wózek na zakupy. Na miejsce został skierowany patrol policji. Funkcjonariusze zauważyli trzech mężczyzn, z których jeden pchał przed sobą wózek. Na widok zbliżającego się radiowozu, dwóch z nich rzuciło się do ucieczki w pole. Funkcjonariusze zatrzymali 22 - latka, a po krótkim pościgu – 26 - latka. Obaj mieszkańcy powiatu chojnickiego byli pijani. Pierwszy miał we krwi ponad 1,50 promili alkoholu, drugi – niemal 2 promile. W wyniku podjętych czynności ustalono tożsamość trzeciego z mężczyzn. Straty spowodowane działaniem złodziei oszacowano na 65 zł. Za kradzież będącą wykroczeniem grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Nietrzeźwi kierujący

W świąteczny weekend policjanci na drogach powiatu chojnickiego zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących:
24 grudnia w Silnie 39 - latek kierował volvo mając we krwi 1,04 promila alkoholu. 26 grudnia w Chojnicach na ul. Leśnej patrol ruchu drogowego zatrzymał 36 - letniego mieszkańca powiatu człuchowskiego, który kierował fordem będąc prawdopodobnie w stanie nietrzeźwości. Od kierującego pobrano krew do badań. Postępowanie w obu sprawach prowadzi KPP Chojnice.
Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wypadek drogowy

Na trasie Brusy – Chojnice (27.12.) około godz. 14.30 doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 56 - letni kierowca citroena podjął manewr wyprzedzania kolumny pojazdów. Kiedy znajdował się na lewym pasie, z kolumny wysunął się samochód. Kierowca citroena chcąc uniknąć zderzenia zjechał na lewe pobocze, a następnie "odbił" na prawo i uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Postępowanie prowadzi KPP Chojnice

 1. 28 grudnia 2009  19:50   A ja mam nadzieję, że ...   anonim

  A ja mam nadzieję, że wszyscy funkcjonariusze są tacy :)

  0
  0
 2. 28 grudnia 2009  13:51   brawo takich funkcjonariuszy ...   anonim

  brawo takich funkcjonariuszy właśnie nam potrzeba

  0
  0