Po renowacji dworca powstanie tam siedziba Straży Miejskiej

Na ten moment baza chojnickiej Straży Miejskiej rozbita jest między ratusz, a wszechnicę przy ulicy Okrężnej. Po renowacji budynku dworca kolejowego wszyscy municypalni będą stacjonowali właśnie tam.

W Straży Miejskiej pracuje 20 osób (17 mundurowych, dwie na monitoringu i jedna w biurze). Po renowacji dworca wszyscy zmienią siedzibę zwalniając pomieszczenia w ratuszu i we wszechnicy.   |  fot. A. Zajkowska

- Dworzec ma być siedzibą Straży Miejskiej, po to żeby mundurowi po pierwsze, tego dworca pilnowali, a po drugie, żeby odchudzić ratusz. Tu nam już naprawdę brakuje miejsca, pomieszczeń. W momencie kiedy Straż Miejska się przeprowadzi na dworzec to my zyskujemy zwolnione przez nich pomieszczenie - wyjaśnia burmistrz Arseniusz Finster.

Jeśli chodzi o zajęcie pozostałych przestrzeni gmachu dworca kolejowego, trwają rozmowy z Damianem Ottą, prezesem Chojnickiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, o powstaniu w tym miejscu muzeum kolei oraz z Jordanem Rolbieckim prezesem Chojnickiego Muzeum Motoryzacji i Techniki.

Anna Zajkowska