Po przegranych czas na remis

Nie tak wyobrażali sobie wiosenną rundę rozgrywek sympatycy i kibice Chojniczanki. Czwarte spotkanie i po trzech porażkach z rzędu, tym razem w Bytowie - Chojniczanka zremisowała z Bytovią.

Mimo wielu okazji do zdobycia goli przez Bytovię, Chojniczanka zdołała doprowadzić do remisu.   |  fot. (m.n.)

BYTOVIA - CHOJNICZANKA 1:1 (1:0)

Chojniczanka: Artur Haluch - Marcin Biernat, Piotr Kieruzel (46 min. Maciej Rogalski), Damian Garbacik, Przemysław Pietruszka, Przemysław Czerwiński, Daniel Feruga (82 min. Łukasz Kosakiewicz), Rafał Grzelak, Paweł Zawistowski, Maciej Kostrzewa, Marcin Krzywicki (60 min. Patryk Mikita).

Bramki: 1:0 - Charles Nwaogu (37 min.), 1:1 - Maciej Rogalski (71 min.)

Żółte Kartki: Daniel Feruga, Piotr Kieruzel (Chojniczanka).

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy prowadzili ożywioną grę często dośrodkowując w pole karne gości, kilkakrotnie interweniował w bramce gości Haluch. Chojniczanka sporadycznie próbowała grać z kontry, jednak bez pomysłu na wykończenie akcji. Przez ostatni kwadrans gospodarze zamknęli Chojniczankę na jej połowie boiska.

Po jednej z wielu akcji bytowian, w 37 min. błąd defensywy przyjezdnych wykorzystał Wacławczyk, który wyprzedził stoperów, zagrał do Nwaogu, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Bytovia zasłużenie objęła prowadzenie!

W pierwszych minutach drugiej połowy gra toczyła się w środkowej strefie. Sporo było niedokładności z jednej jak i drugiej strony. Mimo, iż więcej sytuacji do podwyższenia wyniku mieli zawodnicy z Bytowa, to w 71 min. do wyrównania doprowadził Maciej Rogalski, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego oddał celny strzał głową. Na pochwałę zasłużył Haluch, który kilkakrotnie skutecznie interweniował i zapobiegł utracie goli przez Chojniczankę.

Po dzisiejszym spotkaniu Chojniczanka zajmuje 11 miejsce w tabeli. Kolejne mecze 23 kolejki zostaną w piątek i sobotę 26 marca. W wielkanocny poniedziałek spotkają się GKS Bełchatów i Wisła Płock. 9 kwietnia Chojniczanka zmierzy się z drużyną Wigry Suwałki. Początek o godz. 18:00.

(red)

Kafarski: Kontrolowaliśmy przebieg spotkania

Tomasz Kafarski (trener Drutex - Bytovii): – Nie mam najlepszego humoru, bo straciliśmy dwa punkty. Nie przypominam sobie, żebyśmy w tej rundzie grali tak w piłkę i mieli taką przewagę. Mieliśmy wiele piłek, które mogły skończyć mecz. Chojniczanka wykorzystała moment nieuwagi i strzeliła bramkę. My nie mieliśmy za dużo naboi.

- Martwi, że mecz, który był ewidentnie do wygrania to my go remisujemy. Po stracie gola moi zawodnicy przeżyli duży moment zawodu. Wydaje mi się, że ciągle kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Zrobiło się niebezpiecznie, bo Chojniczanka po strzeleniu bramki zdobyła drugi oddech, a my musieliśmy być czujni do samego końca.

Pawlak: Wiemy w jakiej sytuacji jesteśmy

Mariusz Pawlak (trener Chojniczanki Chojnice): – Jeśli chodzi o cały mecz to nie było to porywające widowisko. Zarówno my, jak i Drutex - Bytovia zdawaliśmy sobie sprawę, że punkty są bardzo potrzebne. Po trzech porażkach nie przyjechaliśmy do Bytowa, żeby stanąć i tylko się bronić.

- Był pomysł na czwartkowy mecz – mieliśmy grać dużo piłek za linię obrony, ale nam to nie wychodziło. Wiemy w jakiej sytuacji jesteśmy. Nie można jednak robić tragedii, a najbliższe mecze po prostu wygrywać. Naszym dużym problemem jest to, że przeciwnik zawsze strzela nam pierwszego gola, a my później musimy gonić wynik.