Po bramce w każdej połowie ...

W sobotnie popołudnie na własnym stadionie Chojniczanka walczyła o ligowe punkty z GKS-em Katowice - czterokrotny Wicemistrz Polski – przy Mickiewicza zagościł po raz trzeci w historii.

Podziałem punktów zakończyło się spotkanie Chojniczanki z GKS Katowice.   |  fot. M.N.

Pierwsze spotkanie obydwu zespołów miało miejsce … 44 lata temu, kiedy to Chojniczanka  przegrała 1:0 w 1/8 finału Pucharu Polski. Do kolejnych konfrontacji doszło dopiero w 2014 r., kiedy zespoły spotkały się w rozgrywkach I ligi. Gospodarzom dzisiejszego (21.03.) spotkania jeszcze nigdy nie udało pokonać się ekipy GKS-u.

CHOJNICZANKA - GKS KATOWICE 1:1 (0:1)

Chojniczanka: Damian Podleśny - Wojciech Lisowski, Michał Markowski, Piotr Kieruzel,  Daniel Chyła, Łukasz Suchocki, (77 min. Bartłomiej Niedziela), Paweł Zawistowski, Jakub Mrozik, (69 min. Krystian Feciuch), Rafał Grzelak, Rafał Siemaszko, (46 min. Marek Gancarczyk), Tomasz Mikołajczak. Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).

Bramki: 0:1 Piotr Petasz (33 min.).1:1 Wojciech Lisowski (51 min.).

Żółte kartki: Krystian Feciuch, Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka), Mateusz Kamiński, Łukasz Pielorz (GKS).

Kibice Chojniczanki w pierwszych minutach meczu nie oglądali najlepszego widowiska. Na boisku było dużo szarpanej i niedokładnej gry po obu stronach. Mimo, iż skutecznie funkcjonowała defensywa Chojniczanki to gospodarze nie ustrzegli się od straty gola. W 34 min. Piotr Petasz zagrywał z wolnego, do piłki wyskoczył Przemysław Pitry, który tylko musnął piłkę, a ta wpadła do siatki gospodarzy. Końcowe minuty pierwszej połowy to wyraźna przewaga GKS-u, jednak wynik do końca nie uległ zmianie.

II połowa rozpoczęła się od zmiany w zespole Chojniczanki. Na boisku za Rafała Siemaszkę pojawił się Marek Gancarczyk. Do ataku ruszyli piłkarze Chojniczanki, którzy zepchnęli katowiczan na ich własną połowę. W 53 min. po rzucie rożnym piłka odbiła się od zawodnika gości, doszedł do niej Wojciech Lisowski, który dał remis Chojniczance.

W 58 min. gospodarze byli bliscy zdobycia gola. Po wrzutce w pole karne, do piłki doskoczył Tomasz Mikołajczak, głową zagrał do Marka Gancarczyka, któremu zabrakło kilka centymetrów, aby skierować futbolówkę do siatki! W 65 min. Tomasz Mikołajczak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, jednak sędzia odgwizdał spalonego.

Po dalszej grze obu drużyn było widać, że remis zadowolił każdą ze stron. Piłkarze grali  zupełnie bez pomysłu i pudłowali nawet, w wydawałoby się, stuprocentowych sytuacjach. W doliczonym czasie gry w 92 min. kontra katowiczan, z ostrego kąta uderzał zawodnik gości, ale w ostatniej chwili strzał obronił Damian Podleśny.

Kolejka 23: Dolcan Ząbki - Chojniczanka Chojnice, 28 marca, g. 16:00