Po 8 latach od przebudowy DW 240 odcinek Chojnice – Pawłowo idzie do remontu

Oddany uroczyście do użytku w listopadzie 2014 z udziałem m.in. marszałka Mieczysława Struka, krótko przed wyborami samorządowymi, zmodernizowany odcinek DW 240 z Chojnic przez Pawłowo do Silna będzie remontowany najprawdopodobniej za kwotę 1,7 mln zł.

Przebudowa 12 - kilometrowego odcinka drogi co prawda ciągnęła się 4-5 lat, ale ze szczęśliwym finałem - przypomniał wójt w listopadzie 2014 podczas ceremonii oddania drogi do użytku.   |  fot. arch.

Prace będą prowadzone na części z Pawłowa do Chojnic. Od początku ten fragment zmodernizowanej szosy z Chojnic do Tucholi stwarzał problemy nie tylko dla Zarządu Dróg Wojewódzkich. Nie od razu Gmina Chojnice przejęła oświetlenie uliczne, gdyż często ulegało awarii. Nie raz paliło się w ciągu dnia. Natomiast zapadające się studzienki kanalizacyjne, to był temat wielu artykułów w lokalnych mediach.

Naprawy w ramach gwarancji były nieskuteczne, więc po 8 latach ZDW zdecydował się na ogłoszenie przetargu na ich naprawę. Najtańsza oferta, jak poinformował wójta Zbigniewa Szczepańskiego dyrektor gdańskiej centrali ZDW Grzegorz Stachowiak, opiewa na kwotę 1,7 mln zł. Za taką kwotę można w 2022 wyremontować nawierzchnię szosy o szerokości 6 m na odcinku 1,7 km.

- Roboty mają ruszyć jeszcze w maju 2022. Poza studzienkami mają być naprawione przełomy i zapadliska, których najwięcej jest na zakręcie przed Pawłowem. Dziś jeździ się po niej, jakby była zrobiona 20 lat temu – poinformował na wójt Zbigniew Szczepański.

(je)