Piotr Szczukowski wicemistrzem Polski do lat 18

W Krakowie zakończyły się trwające blisko tydzień 23 Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie. Złotymi medalami i pasami mistrzowskimi podzielili się zawodnicy z 9 klubów.

Na zdjęciu Piotr Szczukowski i Tomasz Adamek.   |  fot. nad.

Srebrny medal z Krakowa tym razem przywiezie Piotr Szczukowski 75 kg który w finale po bardzo wyrównanej walce przegrał z pięściarzem KS PACO Lublin Wiktorem Szadkowskim. Aby awansować do finału, Szczukowski musiał pokonać  trzech zawodników. W tym gronie znalazło się dwóch wielokrotnych mistrzów Polski.

Tytuł wicemistrza Polski do lat 18 jest sporym osiągnięciem zarówno samego zawodnika jak i trenerów oraz całego klubu. Warto nadmienić iż województwo pomorskie desygnowało do boju 12 zawodników, zdobywając dwa medale - Filip Wąchała Sako Gdańsk brązowy oraz Piotr Szczukowski Boxing Team Chojnice srebrny.

Kolega klubowy Piotra, Patryk Wardyn 91 kg pierwszą walkę wygrał w 1 rundzie przez TKO, natomiast w pojedynku o medal przegrał minimalnie na pkt. Ostatecznie sklasyfikowany został na 5 miejscu .