Piotr Stanke nadal zastępcą wójta

Piotr Stanke nadal będzie zastępcą wójta gminy Chojnice. Wójt Zbigniew Szczepański nie widzi innej opcji, choć liczył się z tym, że po wyborach do rady powiatu straci swojego zastępcę.

Piotr Stanke nadal będzie zastępcą wójta gminy Chojnice.   |  fot. (olo)

Wyborcy zdecydowali jednak inaczej. Szykuje się natomiast konkurs na inne ważne stanowisko w gminie Chojnice. Gdyby Piotr Stanke otrzymał mandat radnego powiatowego to przestałby pełnić funkcję zastępcy wójta i byłby przedstawicielem gminy w radzie powiatu. Może zostałby też sekretarzem gminy Chojnice, bo takie łączenie funkcji nie jest zabronione.

Tak się jednak nie stało, mieszkańcy zadecydowali, że Stanke nie wszedł do rady powiatu. Dlatego wójt Zbigniew Szczepański nie widział innej opcji, jak powierzenie stanowiska zastępcy właśnie Piotrowi Stanke. Będzie za to konkurs na stanowisko sekretarza. W styczniu na emeryturę odchodzi bowiem Stefania Majewska – Kilkowska.  Gmina już przygotowuje konkurs, by wyłonić dobrego kandydata na miejsce pani Stefanii.

Tekst i fot. (olo)

Zapisz

 1. 11 listopada 2018  11:11   Dlaczego...?   analfabeta

  Skoro wyborcy powiedzieli NIE !. to dlaczego pan Stanke ma piastować wysokie stanowisko w gminie ? Wyborcy w Chojnicach i powiecie dali czerwoną kartkę PiS. Pan Stanke był posłem na sejm RP z ramienia PiS. To że startował w wyborach samorządowych pod innym szyldem to tylko był sprytny wybieg polityczny.

  4
  1
  Odpowiedz
 2. 9 listopada 2018  23:05   Reka rękę myje .Stanke ...   wyborca

  Reka rękę myje .Stanke przegrał wybory -to won z stanowiska. Niech wójt wybierze z radnych.Dość ciepłych posade dla kumpli

  8
  2
  Odpowiedz
 3. 9 listopada 2018  16:38   Co za   Paweł

  Co za .....

  4
  4
  Odpowiedz
 4. 9 listopada 2018  12:57   Zgadzam się z poniższym komentarzem !!!   anonim

  Zgadzam się z poniższym komentarzem !!!

  8
  5
  Odpowiedz
 5. 9 listopada 2018  12:01   Wyborcy chyba dali dobitny ...   kowalski

  Wyborcy chyba dali dobitny sygnał,że p. Stanke chcą się pozbyć, Wiec bez kombinacji.

  15
  5
  Odpowiedz