Piłkarski nokaut . . .

W niedzielnym spotkaniu 18 kolejki rozgrywek I ligi, gospodarze mieli okazję do rewanżu za porażkę z sierpnia, kiedy przegrali z Pogonią Siedlce 4:1. Chojniczanka zdobywając trzy pkt. na własnym terenie powiększyła by przewagę nad zespołami z dołu tabeli.

Wysokim zwycięstwem Chojniczanki zakończyło się ostatnie spotkanie na własnym boisku.   |  fot. m.n.

Chojniczanka wykorzystała swoją szansę biorąc srogi rewanż za przegrany sierpniowy pojedynek, a także zwiększyła swój punktowy i bramkowy dorobek.

CHOJNICZANKA - POGOŃ 5:0 (2:0)

Chojniczanka: R. MisztalP. Pietruszka, M. Markowski, P. Kieruzel, W. Lisowski, M. Gancarczyk (66 min. P. Iwanicki), P. Zawistowski, P. Czerwiński, B. Niedziela (78 min. M. Piechowiak), R. Siemaszko, T. Mikołajczak (74 min. K. Feciuch). Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).

Bramki: 11 min. B. Niedziela, 45 min. T. Mikołajczak, 53 min. R. Siemaszko. 62 min. R. Siemaszko, 71 min T. Mikołajczak.

Kartki: 35 min. T Mikołajczak (Chojniczanka) 23 min. A. Dziubiński, 46 min. M. Tobiasz. (Pogoń).

Dla zespołu z Chojnic było to ostatnie spotkanie przed własną publicznością. Początek meczu pomyślnie ułożył się dla gospodarzy. Już w 11 min. po akcji Siemaszki i Mikołajczaka piłkę do pustej bramki skierował Niedziela. W pierwszych 30 minutach Chojniczanka dominowała na boisku, goście nie potrafili skonstruować ataku pozycyjnego.

W końcowych minutach pierwszej połowy spotkanie nabrało tempa. W 39 min. udanie interweniował Misztal, który obronił strzał Tarachulskiego z niewielkiej odległości. W 45 min. po faulu na Gancarczyku sędzia podyktował rzut karny, który na drugiego gola zamienił Mikołajczak. (zobacz).

1

W drugiej połowie, podobnie, jak w pierwszej o wiele korzystniej prezentowali się zawodnicy Chojniczanki. W 53 min. po rzucie rożnym i zamieszaniu na polu karnym ekwilibrystycznym strzałem z przewrotki popisał się Siemaszko podwyższając na 3:0! W 62 min. Mikołajczak zgrał piłkę do Siemaszki, który po strzale głową podwyższył na 4:0 dla gospodarzy!

fotoreportaz.jpgW 71 min. było już 5:0, po zagraniu Siemaszki do Iwanickiego, który podał piłkę do Mikołajczaka, a ten wykorzystał nadarzającą się okazję strzelając do pustej bramki. Do końca wynik nie uległ zmianie. Zespół z Chojnic wykorzystał swoją szansę, będąc lepszym zasłużenie wygrał dzisiejsze spotkanie. Następne spotkanie Chojniczanka rozegra 28 listopada o godz. 17:00 z Zagłębiem Lubin.

1. 24 listopada 2014  19:47   PS   anonim

Ja przechodziłem obok stadionu w 65. minucie i sektor C wcale nie wyglądał lepiej ;)

4. 23 listopada 2014  22:58   Szkoda, że dodali zdjęcie ...   anonim

Szkoda, że dodali zdjęcie sektora C przed meczem, bo mimo wszystko lepiej to wyglądało później ;)