Piłkarska kanonada na stadionie w Chojnicach

Środowy mecz Chojniczanki z Radunią Stężyca, która w bardzo dobrym stylu rozpoczęła sezon zapowiadał się interesująco, dlatego że było to spotkanie kandydata do awansu z walecznym beniaminkiem zza miedzy, a derby zwykle rządzą się swoimi prawami.

Chojniczanka była zespołem dominującym i odniosła efektowne zwycięstwo.   |  fot. Rmak

Dzięki prawie identycznym wynikom na początku rozgrywek eWinner 2 Ligi Chojniczanka i Radunia  przed meczem znajdowały się w strefie barażowej, mając po 6 punktów na koncie.

CHOJNICZANKA - RADUNIA 5:1 (4:1)

Chojniczanka: Broda - Bartosiak, Grolik, Grobelny, Mikołajczyk (62 Byrtek), Kona, Mazek (71 Rakowski), Wolsztyński (71 Cegiełka), Olszewski (81 Emche), Pląskowski, Skrzypczak (62 Klichowicz).

Bramki: 1:0 Pląskowski 18, 2:0 Skrzypczak 32, 3:0 Wolsztyński 41, 3:1 Łuczak 41, 4:1 Skrzypczak 45, 5:1 Klichowicz 66.

Żółte kartki: Bartosiak (Chojniczanka) - Fadecki (Radunia).

Kluczowe dla losów spotkania było to, co wydarzyło się w pierwszej połowie. Już w 18 minucie do bramki rywala trafił Pląskowski. W 32 minucie na 2:0 podwyższył Skrzypczak. Oba gole zostały zdobyte po strzale głową. Grająca dobrze na skrzydłach przy biernej postawie rywala Chojniczanka nie miała problemu ze zdobyciem kolejnej bramki, a jej strzelcem w 40 minucie był Wolsztyński. W 41 minucie swoje trafienie odnotowali goście a riposta gospodarzy była niemal natychmiastowa, bo w 45 minucie na 4:1 podwyższył mocnym uderzeniem Skrzypczak, tym samym po raz drugi wpisując się na listę strzelców.

Po przerwie swojego gola dołożył w 66 minucie Klichowicz. Ten wynik dał odpowiedź, która strona zdominowała rywalizację. Już pierwsza połowa nie zostawiła złudzeń, że gospodarze są lepszym zespołem, co najmniej o jedną klasę. W sobotę 21 sierpnia Chojniczanka w spotkaniu wyjazdowym stoczy pojedynek z innym beniaminkiem – Wisłą Puławy. Początek o godz. 17:15.

Pozostałe wyniki: kolejka 4 - 18 sierpnia

Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 2:1

Motor Lublin - Hutnik Kraków 3:0

GKS Bełchatów - Śląsk II Wrocław 1:1

Lech II Poznań - Ruch Chorzów 0:1

Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków 1:2

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Wisła Puławy 0:2

KKS 1925 Kalisz- Stal Rzeszów 0:2