Pijany z dożywotnim zakazaniem kierowania

Za jazdę pod wpływem alkoholu oraz złamanie dożywotniego - sądowego zakazu prowadzenia pojazdów odpowie 44- letni mieszkaniec gminy Chojnice. Sprawcę zatrzymali wczoraj policjanci z wydziału kryminalnego.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. 44 - latek został już przesłuchany i usłyszał zarzuty.   |  fot. ilustracyjne/KPP

Wczoraj przed południem policjanci z chojnickiego wydziału kryminalnego wykonując czynności służbowe do prowadzonych postępowań na jednej z ulic w Lichnowach zauważyli jadące auto, za którego kierownicą siedział znany im osobiście 44-letni mieszkaniec naszego powiatu. Mundurowi wiedzieli, że ten mężczyzna ma orzeczony obowiązujący zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Natychmiast ruszyli za tym autem i zatrzymali do kontroli. Mundurowi jak tylko podjęli legitymowanie od razu poczuli od mieszkańca gminy Chojnice wyraźny zapach alkoholu. W trakcie dalszych czynności stróże prawa u oficera dyżurnego, potwierdzili tylko swoje informacje, że 44-latek ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Po przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało prawie 1,5 promila w wydychanym powietrzu trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj wieczorem mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast, jeżeli nietrzeźwy kierujący był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego po alkoholu lub w stanie nietrzeźwości podczas obowiązywania go zakazu, to zagrożenie karą za to przestępstwo jest zwiększone i wynosi do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP