Pijany w rowie

Niemal dwa promile alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca renault, który wczoraj wieczorem na wysokości Żabna (gm. Brusy) zjechał z drogi i wpadł do rowu.

Beztroska osób zasiadających za kierownicą po spożyciu alkoholu jest porażająca.

Mężczyzna był jednym z trzech pijanych kierowców zatrzymanych przez policjantów na drogach powiatu chojnickiego. W poniedziałek 24 stycznia około godz. 22.00 dyżurny chojnickiej policji odebrał zgłoszenie o dachowaniu samochodu na drodze wojewódzkiej nr 235 na wysokości Żabna (gm. Brusy). Skierowani na miejsce funkcjonariusze znaleźli leżące w rowie renault kangoo. 23 - letniemu kierowcy nic się nie stało. Policjanci zbadali stan trzeźwości mężczyzny. Okazało się, że mieszkaniec powiatu chojnickiego miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

Tego samego dnia policjanci podjęli czynności wobec dwóch innych pijanych kierowców samochodów. W Leśnie uniemożliwili dalszą jazdę 51- letniemu kierowcy renault, u którego badanie wykazało 0,90 promila alkoholu w organizmie. Ponad 1,40 promila alkoholu wydmuchał z kolei 40 - letni kierowca poloneza zatrzymany do kontroli drogowej w Będźmierowicach. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia.

KPP