Pijany kierowca pytał o drogę. Po zgłoszeniu mężczyznę zatrzymała policja

Nie po raz pierwszy mieszkańcy powiatu chojnickiego reagują na nietrzeźwych kierowców, którzy stanowią potencjalne zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Tym razem o takiej sytuacji policjanci zostali poinformowani wczoraj w godzinach wieczornych.

Po raz kolejny postawa mieszkańca powiatu przyczyniła się do tego, że został zatrzymany nietrzeźwy kierujący. Dzięki temu być może nie doszło do tragedii na drodze.   |  fot. KPP

Z  relacji zgłaszającego wynikało, że na trasie Zawda - Wieck porusza się auto, którego kierujący jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu.  Mężczyzna wskazał, że kierujący pytał go o drogę. W trakcie rozmowy z kierującym osobowym autem zorientował się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest pod działaniem alkoholu. Nie zwlekając natychmiast o zaistniałym zdarzeniu poinformował dyżurnego chojnickiej komendy, który skierował we wskazany rejon najbliższy patrol policji.

Szybka reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania nietrzeźwego kierującego. Policjanci z Czerska uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę. W trakcie kontroli okazało się, że za kierownicą siedział 40-letni mieszkaniec powiatu malborskiego, od którego czuć było silny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wskazało zawartość ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie czynności wyszło na jaw, że kontrolowany mężczyzna nie posiada prawa jazdy, które zostało zatrzymane również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Mieszkaniec powiatu malborskiego w najbliższym czasie usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem. Oprócz kary pozbawienia wolności do lat dwóch i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 10, mężczyzna będzie musiał uiścić grzywnę oraz świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Chojniccy policjanci dziękują świadkom za czujność oraz natychmiastową reakcję, która pomaga w wykluczeniu z dalszej jazdy pijanych kierowców, mogących doprowadzić w tym stanie do tragedii na drodze. To bardzo odpowiedzialne postępowanie przyczyniające się do poprawy bezpieczeństwa nas wszystkich.  Policjanci apelują o rozsądek! Pamiętajmy, że alkohol negatywnie wpływa na organizm człowieka - traci się zdolność koncentracji i zdecydowanie wydłuża się czas reakcji.

Pijani kierowcy niestety o tym zapominają. Bardzo często zapominają o tym również osoby z najbliższego grona kierowców - rodzina i znajomi, którzy nie reagując, dają społeczne przyzwolenie na prowadzenie auta na tzw. „podwójnym gazie”. Tylko dzięki całkowitemu braku tolerancji dla nietrzeźwych zasiadających za kierownicą, możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

KPP

Zapisz

 1. 2 kwietnia 2018  11:39   pies   anonim

  pis zlikwidowal sb i ub ale wyprodukowal wraz z telefonami najwiekrza siec donosicieli i kapusi zycze temu co doniusl aby jego wlasna zona czy matka doniosla na niego

  0
  0
  Odpowiedz
 2. 11 marca 2018  12:23   Jaki wniosek ???   podatnik

  Nie trzeba wielkich akcji policji ( szkoda ich czasu i medialnej oprawy kosztującej krocie) ,tylko zaufać obywatelom a razem wyeliminujemy potencjalnych przestępców drogowych.

  1
  1
  Odpowiedz
 3. 9 marca 2018  09:38   No niezły HERBATNIK   czysty Harry

  Obchodził chłop "dzień kobiet", no i jechał jeszcze do którejś z kwiatami i na kielicha, a tu go zakapowali. Swoją drogą mieć ponad 3,5 promila to nie w kij dmuchał, niejeden by kierownicy w samochodzie nie widział.

  9
  0
  Odpowiedz