Pijany kierowca bez uprawnień zatrzymany dzięki reakcji pilota zespołu ...

Ponad 1,5 promila alkoholu miał 22-letni kierowca opla, który wczoraj późnym wieczorem jechał chojnicką obwodnicą nie zważając na sygnały wydawane przez pilota zespołu pojazdów ponadnormatywnych.

Do obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy, doszło we wtorek późnym wieczorem na chojnickiej obwodnicy.   |  fot. ilustracyjne

Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Tak też uczynił 48 - letni pilot pojazdów ponadnormatywnych, który wczoraj około godz. 22.30 zauważył jadącego opla chojnicką obwodnicą, który nie reagował na sygnały wydawane przez niego do umożliwienia przejazdu ładunku ponadgabarytowego.

Kierujący z powiatu nowogardzkiego natychmiast zareagował i wymusił na kierującym oplem zatrzymanie auta. W rozmowie od razu zauważył, że siedzący za kierownicą młody mężczyzna może być pod działaniem alkoholu i natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali ujętego 22-letniego kierowcę opla. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzane badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Chojnice ma ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Policjanci w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach ustalili też, że 22-latek nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania. 22-letni sprawca poważnego przestępstwa drogowego w najbliższym czasie  usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości oraz kierowania bez prawa jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niezbędnym i koniecznym jest eliminowanie z ruchu kierujących, którzy stanowią realne zagrożenie dla innych uczestników dróg. Cieszy postawa i zaangażowanie przewidujących, odpowiedzialnych kierowców.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji być może  nie doszło do kolejnej tragedii na drodze.. Zatrzymany przez policjantów nietrzeźwy kierowca wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem. Policjanci, którzy prawie każdego dnia eliminują z dróg nietrzeźwych kierujących kolejny już raz apelują do wszystkich kierowców o to, aby nie kierowali pojazdami po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu! Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i zachowanie ostrożności na drodze!

KPP