Pijany kierowca TIR-a staranował znaki i spowodował dwie kolizje

W miniony piątek dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach otrzymał zgłoszenie o zanieczyszczeniu drogi olejem napędowym na trasie Chojnice - Brusy. Natychmiast we wskazany rejon skierował policjantów ruchu drogowego.

Pijanego kierowcę tira policjanci zatrzymali na drodze w kierunku Chojnic. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.   |  fot. KPPSP Chojnice

W trakcie przemieszczania się na miejsce policjanci otrzymali informacje, że sprawcą zanieczyszczenia może być nietrzeźwy kierujący samochodem ciężarowym, który jedzie w kierunku Chojnic. Policjanci zauważyli ten samochód pomiędzy Powałkami a Męcikałem i zatrzymali do kontroli.

Interweniujący w tej sprawie policjanci ustalili, że jadący od strony Brus kierowca tir-a nie stosując się do ustawionego znaku na jezdni –„zakaz ruchu w obu kierunkach” staranował na remontowanym przejeździe znaki drogowe oraz płyty betonowe położone wzdłuż torów i odjechał z miejsca zdarzenia, gubiąc za sobą na odcinku co najmniej 10 km z uszkodzonych baków paliwo.

Jak się okazało chwilę później na zanieczyszczonym olejem napędowym odcinku drogi kierujący samochodem Toyota Avensis wpadł w poślizg i zjechał na druga stronę jezdni, po czym wpadł do rowu, uszkadzając przy tym pojazd.W trakcie rozmowy z kierowcą ciężarówki, mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 43 - letniego mieszkańca powiatu tucholskiego prawie 2 promile alkoholu.

Policjanci uniemożliwili nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy oraz zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny od pojazdu. Mężczyzna w ten sposób stracił wszystkie z 12 kategorii. Teraz mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny kierowca poniesie również konsekwencje związane ze spowodowaniem kolizji drogowych.

Policjanci ostrzegają i przypominają!

Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Kierujący w takim stanie pojazdem ciężarowym, stwarza jeszcze większe zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. W przypadku kontaktu z innym pojazdem masa rozpędzonego TIR-a w zasadzie nie daje szans na wyjście z takiego zdarzenia bez szwanku.

KPP. Fot. KPPSP Chojnice

Zapisz

 1. 27 maja 2019  21:21   nasz idiota czy ... (3)   anonim

  nasz idiota czy ukrainiec?ktoś wie?

  1
  2
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz
  • 2 czerwca 2019  22:05   Nasz   UCZciwa

   Nasz Polak i powiem Ci więcej. Już kiedyś miał wyrok za taki wybryk

   0
   0
  • 27 maja 2019  22:39   Co za różnica....   Buba

   Debilizm jako wrodzona choroba społeczna nie zna granic!

   1
   0
  • 27 maja 2019  22:33   Wyraźnie   Ja

   Wyraźnie jest napisane 43 letni mieszkaniec powiatu tucholskiego.

   2
   1
 2. 27 maja 2019  12:05   Ukarać   Chojniczanka

  Ukarać tak żeby bardzo zabolało. Ten pseudo kierowca mógł kogoś zabić. Nawet trudno sobie wyobrazić co by było gdyby dojechał do ul koscierskiej w Chojnicach.

  22
  0
  Odpowiedz