Pijana kierowała z akoholem na kolanach. Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut

33-latka kierująca miała prawie 3,5 promila alkoholu, a na kolanach trzymała butelkę z alkoholem, dzięki reakcji świadka i szybkiej interwencji policjantów straciła prawo jazdy i usłyszała zarzuty.

Nietrzeźwi użytkownicy dróg to niestety wciąż duże zagrożenie na naszych drogach, dlatego policjanci nie ustają w działaniach, które mają minimalizować to ryzyko.   |  fot. ilustracyjne

Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miała 33-letnia mieszkanka powiatu lęborskiego, która w minioną sobotę jechała droga wojewódzka nr 212 w pobliżu miejscowości Polnica. Świadek widząc, jak kobieta jedzie zygzakiem i stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu zmusił ją swoim autem do zatrzymania pojazdu.

W minioną sobotę popołudniu 29-letni kierowca, który jechał z Chojnic w kierunku Konarzyn, zwrócił uwagę na styl jazdy kierującej bmw, która jechała zygzakiem i wjeżdżała niejednokrotnie na przeciwległy pas ruchu, tym samym stwarzała zagrożenie dla innych kierowców. Świadek nabrał podejrzeń, że siedząca za kierownicą auta kobieta może być nietrzeźwa. Aby zapobiec tragedii zmusił kierującą do zatrzymania pojazdu dając jej sygnały światami żeby się zatrzymała.

Gdy mężczyzna podszedł do auta kobiety, która podróżowała z psem od razu zauważył, że jest pijana. Świadczył o tym również alkohol, który miała na kolanach. Mężczyzna natychmiast powiadomił policjantów i zabrał kobiecie kluczyki od pojazdu. Dyżurny który odebrał zgłoszenie natychmiast skierował we wskazane miejsce patrol ruchu drogowego. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że 33-letnia mieszkanka powiatu lęborskiego ma prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci zajęli się również zwierzakiem, który na czas wykonywanych czynności został przekazany pod opiekę odpowiednich służb. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Ponadto użytkowane przez nią bmw zostało odholowane na parking policyjny.  Kobieta po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut i za swoje postępowanie poniesie odpowiedzialność przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

KPP