Pierwsze spotkanie w ramach Jesiennych Impresji

Urząd Miejski, Chojnickie Centrum Kultury i Muzeum Trzebiatowskiego zapraszają na pierwsze spotkanie w ramach cyklu "Jesiennych Impresji".

Anna Dobrosława Koprowska jest pisarką, specjalizuje się w legendach i nie tylko.   |  fot. (nad.)

18 października. Podziemia kościoła gimnazjalnego Plac Kościelny 5. Spotkanie z Anną KoprowskąGłowacką o magii ludowej dawniej i obecnie, czyli, wszystko na temat stosowanych współcześnie działań (nieświadomie), które kiedyś uważano za magicznie. Anna Dobrosława Koprowska - Głowacka urodziła się w maju 1975 roku w Chełmnie nad Wisłą.

Jest magistrem historii, regionalistką i specjalistką - konsultantem do spraw personalnych. Pisze książki, artykuły i wiersze. Za swoją działalność zdobyła kilka nagród. Mimo nieuleczalnej choroby, wciąż kocha życie i cieszy się nawet z najmniejszych rzeczy. Kieruje się dewizą cesarza Karola V Habsburga: "PLUS ULTRA" (Wciąż dalej). Stara się więc wciąż działać, wyznaczać sobie cele i spełniać marzenia.

 Autorka m.in. książek: „ Duchy zjawy i ukryte skarby” „Magia ludowa Pomorza i Kujaw” „Czarownice z Pomorza i Kujaw”. Sama o sobie: - Moje dwie pierwsze książki ukazały się na rynku wydawniczym jeszcze zanim zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane. Kolejne ukazały się już po diagnozie. Pisałam również artykuły do biuletynów turystycznych.

- W obecnej chwili na wydanie czekają trzy następne książki. Obecnie pracuję nad kolejną. Do dziś w zakamarkach moich szaf leżą notatki do powieści, które mam nadzieję jeszcze dokończyć. Uważam, że mądrość przeszłości bardzo często puka do drzwi naszego życia, lecz my zbyt rzadko ją słyszymy.

A. Połom

jesien.jpg

 Uwaga: Zaproszenia na ostatni koncert będą wydawane od 9 grudnia w CHCK lub dla uczestników Jesiennych Impresji w czasie spotkań.

  1. 17 października 2019  11:05   19 grudnia, chyba Krzysztof ...   anonim

    19 grudnia, chyba Krzysztof Kiliański

    0
    0