Pierwsza wygrana Red Devils w tym roku

W meczu 23. kolejki Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg podejmował we własnej hali Red Devils. Gospodarze z 10 ostatnich spotkań przegrali aż 9. W ostatnim meczu rozegranym w ramach Pucharu Polski ulegli Rekordowi Bielsko-Biała 13:2

Futsal Brzeg po dobrym początku meczu oddał inicjatywę, co skrzętnie wykorzystali zawodnicy Red Devils odnosząc zwycięstwo nad rywalem.   |  fot. screen tv com

Red Devils nie wygrał w lidze od 4 grudnia, gdy pokonali PA Nova Gliwice 7:2. Do tej pory w ramach Statscore Futsal Ekstraklasy drużyny spotkały się tylko raz. Mecz w Chojnicach był bardzo zacięty i zakończył się wygraną gospodarzy 4:3.

FIT-MORNING Gredar Futsal Brzeg – Red Devils 2:3

Red Devils: Kollar, Kartuszyński – Sobański, Burdiuh, Prz. Laskowski, Arriazu, P. Laskowski, Świtoń, Kokoladze, Perković.

Bramki: 3. Boczarski (kar.), 13. Boczarski – 16. Laskowski, 27. Sobański, 37. Laskowski

Kartki: 6. Boczarski (BRZ), 37. Kucharski (BRZ), 37. Raczkowski (BRZ) – 7. Laskowski (RD), 15. Kartuszyński (RD).

Pierwsza połowa to ostra gra po obydwu stronach, co przełożyło się na sporą ilość fauli. Gospodarze zmotywowani atutem własnej hali zamierzali zdominować przyjezdnych, to wraz upływem minut zawodnicy z Chojnic pokazali, że wynik meczu nie jest jeszcze przesądzony. W 16 minucie kontaktowego gola na 2:1 zdobył Przemysław Laskowski.

W drugiej połowie zawodnicy Red Devils odrobili stratę. Wyrównującą bramkę zdobył Łukasz Sobański a na 3:2 podwyższył Patryk Laskowski.  Futsaliści z Brzegu grając w przewadze nie potrafili wypracować sobie dogodnej pozycji do strzału. W końcówce spotkania sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, po czym zmienił zdanie, a mecz zakończył się zwycięstwem gości.