Pierwsza sparingowa porażka

Chojniczanka przegrała z KKS-em Kalisz 1:0 w swoim piątym meczu sparingowym w trakcie przygotowań do sezonu 2021/22 w eWinner 2 Lidze. Jedyna bramka w sobotnim sparingu wpadła z rzutu karnego w 44 minucie spotkania.

Na Stadionie Miejskim w Kruszwicy zmierzyli się ligowi rywale, którzy poprzedni sezon w eWinner 2 Lidze zakończyli w barażach o awans do Fortuna 1 Ligi.   |  fot. mkschojniczanka.pl

Nie był to sparing, który obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Zarówno Kamil Broda jak i Maciej Krakowiak nie mieli zbyt wiele do roboty. KKS lepiej rozpoczął spotkanie. Po jednej z szybkich akcji rywali, instynktownie interweniował Broda. Chojniczanka najlepszą sytuację miała w okolicach 30 minuty, gdy najpierw strzał Skrzypczaka został zablokowany, a po powrocie futbolówki w pole karne do akcji musiał wkroczyć bramkarz KKS-u, który po zamieszaniu złapał piłkę.

Wydawało się, że nic już groźnego się nie wydarzy, ale w samej końcówce po faulu naszego zawodnika w polu karnym sędzia wskazał na jedenasty metr. Kaml Broda dobrze wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie leciało tuż przy słupku i nasz bramkarz musiał wyjmować piłkę z siatki.

Początek drugiej połowy to dobry fragment gry Chojniczanki. Sam van Huffel z rzutu wolnego był bardzo bliski zaskoczenia Krakowiaka. Kilka minut później groźny strzał oddał Artur Pląskowski i tylko dobra interwencja bramkarza KKS-u powstrzymała nasz zespół przed wyrównaniem. W dalszej części tempo spotkania spadło i ponownie brakowało klarownych sytuacji zarówno z jednej jak i drugiej strony. W końcówce meczu znowu dobrą sytuację miała Chojniczanka. Mikołajczak zagrał w powietrzu do Klichowicza, ten od razu zdecydował się na strzał z pierwszej piłki i z trudem interweniował Krakowiak.

Swoją okazję miał też KKS, gdzie po niefortunnym rykoszecie było blisko bramki samobójczej. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego do samego końca szukali gola – chociażby po dośrodkowaniach w pole karne – ale próby te pozostawały nieskuteczne.

SPARING NR 5 (KRUSZWICA): CHOJNICZANKA – KKS KALISZ 0:1

CHOJNICZANKA: Kamil Broda – Mateusz Bartosiak (46′ Marcin Grolik), Damian Byrtek, Michał Grobelny – Kamil Mazek (71′ Michał Mikołajczyk), Maciej Kona (76′ Mateusz Cegiełka), Adrian Rakowski, Sam van Huffel, Szymon Emche (71′ Sebastian Olszewski) – Szymon Skrzypczak (66′ Tomasz Mikołajczak), Artur Pląskowski (66′ Mateusz Klichowicz).