Pierwsza porażka Red Devils w Nowym Roku

Po krótkiej przerwie świąteczno - noworocznej zawodnicy Futsal Ekstraklasy wrócili do gry. Na inaugurację zawodnicy Red Devils w meczu wyjazdowym zmierzyli się w niedzielę z KS Acana Orzeł.

Po dwie bramki zdobyli w drugiej połowie zawodnicy obu drużyn, ale dzięki przewadze sprzed przerwy po trzy punkty sięgnęli miejscowi.   |  fot. screen nsport

Obie ekipy spisują się w bieżącym sezonie na zbliżonym poziomie. Gospodarze z dorobkiem 25 punktów zajmują szóste miejsce. Chojniczanie mają na koncie 21 "oczek" i plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli.

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice – Red Devils 5:3

Red Devils: Kollar (Czarnowski) – Sobański, Burdiuh, Storozhuk, P. Laskowski, Asensio, Medon, Świtoń, D. Laskowski, Perković.

Bramki: 9. Mozheiko, 15. Mozheiko (kar.), 20. Morozov, 28. Szypczyński, 31. Kąkol – 3. Asensio, 34. Świtoń, 34. Świtoń.

Kartki: 12. Kąkol (Acana), 26. Szypczyński (Acana) – 16. Perković (Red Devils)

Do przerwy Orzeł prowadził z Red Devils 3:1, choć to przyjezdni strzelili gola jako pierwsi. Spotkanie nie było porywającym widowiskiem sportowym. Nie brakowało niecelnych podań czy chaotycznych zagrań, jednak szala zwycięstwa po pierwszej połowie była po stronie gospodarzy, mimo iż do walki swoich zawodników motywował szkoleniowiec chojniczan.

Pierwsza część spotkania w wykonaniu gości nie była najlepsza, gdy przegrywa się 3:1 to nie ma się nic do stracenia. Z takim też pewnie założeniem wyszli na drugą połowę przyjezdni próbując odrobić bramkową stratę. Wprawdzie dołożyli dwa trafienia, podobnie jak gospodarze, jednak to było za mało, aby pokusić się o zwycięstwo.