Pierwsza maseczka uszyta, teraz będą ich tysiące

Już 18 pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czersku podjęło się nieodpłatnego szycia maseczek ochronnych, które trafią do czerskiego SP ZOZ (również do placówek w Rytlu i Łęgu), straży pożarnej, policji czy MGOPS.

Maseczki ochronne są produktem deficytowym we wszystkich szpitalach. Społeczność lokalna i firmy znalazły sposób na to, jak im pomóc.   |  fot. nad.

Wzór maseczki jest już praktycznie gotowy. Pierwsza partia materiału została przycięta (to zadanie wykonała, również nieodpłatnie, firma Mirex II  z Malachina). Kolejne „prostokąty” trafią wkrótce do wolontariuszek z UTW, rozlokowanych w swych domach. Maseczka składa się z trzech warstw. Dwóch grubszych i jednej cieńszej, w środku. Wszystkie złożone warstwy są obszywane, a następnie są wszywane gumki.

Materiał pochodzi z czerskiego ratusza oraz SP ZOZ w Czersku. Jest go dużo, wystarczy na wiele tysięcy maseczek. Pierwszych kilkaset ma być gotowych w przyszłym tygodniu. Panie mają rozpocząć pracę dziś lub jutro. Dystrybucją maseczek zajmą się zawodnicy z MKS Handball Czersk.

(red). fot. nadesłane