Piernikowe Serce dla Oliwii

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie i pomoc w pozyskaniu środków finansowych na leczenie Oliwii Stanki – młodej, pełnej optymizmu i wiary w ludzi 13-letniej chojniczanki, chorującej na artrogrypozę i poruszającej się na wózku elektrycznym.

Oliwia Stanka potrzebuje kosztownych operacji.   |  fot. siepomaga.pl

Artrogrypoza to schorzenie wrodzone, w którego przebiegu obserwuje się liczne przykurcze stawów kończyn górnych i/lub dolnych oraz kręgosłupa. Objawia się w trakcie ostatnich tygodni życia płodowego, kiedy to następuje ograniczenie ruchów dziecka. Pełny obraz choroby uwidacznia się tuż po urodzeniu. Wrodzone deformacje układu ruchu nie ulegają postępowi, ale w znacznym stopniu utrudniają pracę zajętych stawów i tkanek okołostawowych, ograniczają opanowanie funkcji motorycznych, a także wpływają na jakość funkcjonowania i samodzielność organizmu.

Oliwia przeszła już szereg operacji w Polsce, w Niemczech i USA, a przed nią jeszcze kilka (w tym operacja stóp w Paley European Institute w Warszawie), mających na celu zmniejszenie bądź całkowite zlikwidowanie objawów choroby, z których najważniejsze to:

stopy końsko-szpotawe

deformacja kciuka

obustronne przykurcze w nadgarstkach i kolanach

wyprost łokcia

brak mięśnia naramiennego,

uniemożliwiające jej samodzielne funkcjonowanie.

Koszt najbliższej operacji oraz rehabilitacji to prawie 292 tys. zł, nie licząc opłaty za hotel, w którym Oliwia wraz z mamą muszą zamieszkać na pół roku, aby w pełni skorzystać z zabiegów usprawniających. Mimo szeregu podejmowanych działań nadal brakuje wielu tysięcy złotych, dlatego wszystkie parafie Dekanatu Chojnickiego pod patronatem Bazyliki Mniejszej pw. Ścięcia Jana Chrzciciela w Chojnicach organizują akcję sprzedaży piernikowych serc walentynkowych.

Zapraszamy do włączenia się do niej poprzez zakup serc, np. dla członków rodzin czy swoich pracowników – przyjmujemy zamówienia.

Na rzecz Oliwii można również przekazywać darowizny na konto:

Odbiorca

Fundacja Siepomaga

Pl. Władysława Andersa 3

61-894 Poznań

Numer w Alior Banku

89 2490 0005 0000 4530 6240 7892

IBAN: PL89249000050000453062407892

Kod BIC/SWIFT: ALBPPLPW

Tytułem

6701 Oliwia Stanka darowizna

Ponadto zbieramy też nakrętki, baterie, makulaturę (oprócz kartonów), metal, a także prowadzimy internetowy bazarek dla Oliwii, na który przyjmujemy fanty w postaci przedmiotów oraz usług (vouchery). https://www.facebook.com/groups/340706613676176. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za dotychczasową pomoc i zapraszamy do współpracy.

Monika Stanka, mama Oliwii oraz organizatorzy akcji Serce dla Oliwii