Piękny początek Diabłów. Wygrana na początek

Drużyna Red Devils Chojnice wygrała pierwszy mecz nowego sezonu w Futsal Ekstraklasie! W Katowicach Czerwone Diabły wygrały 3:1, dzięki skutecznej grze w drugiej połowie spotkania.

W sobotę w meczu pierwszej kolejki futsal ekstraklasy Red Devils Chojnice wygrał z AZS UŚ Katowice.   |  fot. screen tvcom.pl

AZS UŚ Katowice – Red Devils 1:3 (1:0)

Bramki dla Red Devils: Jakub Mączkowski, Evhen Moroz, Andrii Burdiuh.

Dziś (15 września) rozpoczął się nowy sezon Futsal Ekstraklasy. W nowym sezonie zmieniły się zasady rozgrywek i po podziale na grupę mistrzowską i spadkową nie będzie już podziału punktów po rundzie zasadniczej.  Jednak ważniejsza informacja jest taka, że znów w tych rozgrywkach zobaczymy chojnicki Red Devils. W zespole – po awansie – zmienił się trener, Andrzeja Biangę zmienił Jakub Mączkowski. Z drużyny odszedł też Sebastian Wojciechowski, który zasilił skład drugiego beniaminka Orła Jelcz Laskowice. Szeregi Red Devils zasiliło też kilku zawodników (o zmianach pisaliśmy już wcześniej).

Drużyna Red Devils nowy sezon zainaugurowała dziś na wyjeździe w dalekich Katowicach. Po pierwszej połowie Diabły przegrywały z gospodarzami 1:0. W drugiej części meczu grający trener Kuba Mączkowski dał jednak sygnał do ataku i wyrównał wynik spotkania na 1:1. Później do siatki trafiali też Evhen Moroz oraz debiutujący  Andrii Burdiuh. Relacja TVCOM - tutaj

Trzy punkty „jadą” więc do Chojnic. To na pewno podbuduje chojnicką drużyną przed kolejnymi meczami. Kolejny mecz Red Devils rozegra ponownie na wyjeździe i ponownie na Śląsku w Chorzowie z Cleareksem. W Chojnicach Czerwone Diabły zagrają na początku października w derby województwa pomorskiego z AZS UG Gdańsk.

1. 16 września 2018  01:35   Brawo panowie, świetny mecz! ...   anonim

Brawo panowie, świetny mecz! Chojnice są z Was dumne!

9
    0
  2. 16 września 2018  01:22   Ładny powrót na salony.   Mg

Oglądałem w internecie mecz. O ile pierwsza połowa meczu to walka w polu, to tak brakowało jakoś sprytu. Za to w drugiej połowie pokazali rogi i w ładnym stylu zakończyli ten mecz. Szkoda, że nasz bramkarz nie trafił do pustej bramki. W ogóle dziwny parkiet tam jest. Taka płyta trochę trudno do ogarnięcia.