Pięć firm interesuje się rewitalizacją chojnickiego dworca [Foto]

Inwestycja polegająca m.in. na odrestaurowaniu XIX wiecznego dworca kolejowego oraz rewitalizacji jego otoczenia ma pochłonąć około 20 mln zł. Zanim jednak zabytkowe wnętrza zostaną odnowione, uwieczniliśmy na zdjęciach to jak obiekt wygląda obecnie.

Chojnicki dworzec kolejowy wybudowano około 1871 roku. Do dziś zachowało się wiele XIX- wiecznych elementów architektonicznych, głównie detali. Sporo jest jednak też pozostałości po epoce PRL-u.   |  fot. A. Zajkowska

- 12 października będziemy czekać na oferty w sprawie rewitalizacji dworca. Mamy 17 zapytań od pięciu firm. Także nie jest źle. Pięć firm, które się interesują to już jest jakiś potencjał, który można wykorzystać - poinformował podczas sesji rady miasta burmistrz Arseniusz Finster.

Przypomnijmy, zadanie związane z rewitalizacją obejmuje przebudowę, remont, konserwację i restaurację budynku dworca kolejowego wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą, rozbiórkę wiat przystankowych, schodów zewnętrznych, schodów na peron i urządzeń budowlanych wraz z elementami małej architektury. Zadanie ma pochłonąć ponad 20 mln zł i ze względu na dofinansowania musi zostać zakończone do końca 2023 roku.

(red.)  Fot. A. Zajowska