Piast zdominował „Diabłów”

W środę 11 listopada Piast Gliwice podejmował Red Devils Chojnice. Gospodarze przed spotkaniem zajmowali trzecie miejsce w tabeli Statscore Futsal Ekstraklasy i to oni uchodzili za faworyta meczu, co też potwierdzili.

Piast Gliwice odniósł efektowne zwycięstwo 6:1 w pojedynku z Red Devils Chojnice.   |  fot. screen tv com

Piast Gliwice – Red Devils 6:1

Red Devils: Kollar (Kartuszyński) – Sobański, Burdiuch, P. Laskowski, Mallouk, Medon, Świtoń, D. Laskowski, Kaczorowski, Perković.

Bramki: 3. Dasajew, 17. Ixemad, 24. Dasajew, 32. Gustavo, 39. Rabiej, 39. Czech – 38. Mallouk.

Żółte kartki: 14. Rabiej (Piast), 15. Kollar (Red)

Gospodarze prowadzili po golu zdobytym już w 3 minucie. Mimo to nie dominowali na parkiecie zezwalając na grę defensywną rywala, któremu zabrakło nie tyle szczęścia, co dokładności w wykończaniu akcji. W 17 minucie było już 2:0 i takim też rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie do gry z większą determinacją przystąpili gliwiczanie. Potwierdzili to w 24 minucie podwyższając wynik na 3:0. Goście nie mieli sposobu na powstrzymanie stałych fragmentów gry Piasta Gliwice. W 32 minucie było już 4:0, tym samym kolejny gol rozwiał wątpliwości, co do zwycięzcy spotkania. W 38 minucie honorowe trafienie odnotowali goście. Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa, ponieważ w ciągu minuty, dwa razy trafili do siatki bramki Red Devils.