Pewne i wysokie zwycięstwo Chojniczanki

Chojniczanka podejmowała dziś (9.10.) na własnym stadionie GKS Bełchatów. Oba zespoły nie dopuszczały myśli o porażce. Gospodarze liczyli na kolejną zdobycz punktową, a goście na wydobycie się z dołka ligowej tabeli.

Chojniczanka wysoko pokonała GKS Bełchatów aż 5:0.   |  fot. Rmak

W 12 kolejce eWinner 2 Ligi doszło do starcia klubów, które jeszcze nie tak dawno występowały na zapleczu ekstraklasy. Goście po spadku z zaplecza ekstraklasy nie potrafią się odbudować i nadal mają swoje problemy. Po 11 meczach znajdowali się dopiero na 17 miejscu, co na chwilę obecną oznacza spadek do 3 ligi.

Chojniczanka po przegranych ze Zniczem Pruszków i Ruchem Chorzów zdołała się odbudować i pewnie pokonała Pogoń Siedlce 3:0 i bezbramkowo zremisowała z Motorem Lublin. Dzięki temu gospodarze strzelili najwięcej goli w lidze. Mimo poprawy wyników Chojniczanka traciła 6 punktów do strefy premiowanej awansem do Fortuna 1 Ligi.

CHOJNICZANKA - GKS BEŁCHATÓW 5:0 (1:0)

Chojniczanka: Broda - Byrtek, Grolik, Kasperowicz, Mikołajczyk (83 Grobelny), Cegiełka, van Huffel (79 Kona), Wolsztyński, Mazek (71 Olszewski), Piąskowski (71 Klichowicz), Skrzypczak (79 Mikołajczak).

Bramki: 1:0 Pląskowski 19, 2:0 Mazek 50, 3:0 Mikołajczyk 65, 4:0 Klichowicz 77, 5:0 Mikołajczak 87.

Żółte kartki: van Huffel, Mazek, Cegiełka (Chojniczanka) - Wroński (GKS).

Chojniczanka do przerwy prowadziła z GKS–em Bełchatów 1:0 po trafieniu Pląskowskiego w 19 minucie. Mocny i płaski strzał odbił się po drodze od jednego z rywali i wpadł do bramki GKS–u!  Gospodarze mogli prowadzić nawet 2:0, gdyby nie interwencja bramkarza gości po uderzeniu piłki przez Wolsztyńskiego. Pierwsza połowa rozgrywana była w dobrym tempie, ale nie przełożyło się to na stworzenie kilku okazji strzeleckich.

Po rozpoczęciu drugiej części spotkania nie trzeba było długo czekać na podwyższenie wyniku. Tym razem na listę strzelców gospodarzy wpisał się w 51 minucie Mazek, który zdecydował się na płaskie uderzenie na bliższy słupek kierując piłkę do siatki. Kolejne trafienia były kwestią czasu a swoje gole zdobyli: M. Mikołajczyk, Klichowicz i Mikołajczak. Chojniczanka była zdecydowanie lepszym zespołem a defensywa miejscowych nie pozwoliła gościom na wyprowadzanie ataków.

W sobotę 16 października o godz. 13 chojniczanka spotka się Lechem II.

Pozostałe wyniki 12 kolejki (9-10 października)

Olimpia Elbląg – Garbarnia Kraków 1:0

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Lech II Poznań (20 października, w pierwotnym terminie (9 października, 15:00) odwołany z powodu powołania zawodników gości do reprezentacji narodowych

KKS 1925 Kalisz - Motor Lublin 0:0

Wigry Suwałki - Pogoń Siedlce 5:0

Sokół Ostróda - Hutnik Kraków 2:1

Stal Rzeszów - Śląsk II Wrocław 4:3

Radunia Stężyca - Ruch Chorzów 10 października, g. 15:00

Wisła Puławy- Znicz Pruszków 1:1