Pewna wygrana Chojniczanki

Piątkowe spotkanie w Chojnicach było jeszcze z kibicami na trybunach, od soboty zgodnie z obostrzeniami wydarzenia sportowe będą odbywać się bez udziału publiczności.

W 24 minucie Robert Zientarski wykonał rzut karny, zmylił bramkarza gospodarzy i posłał piłkę w prawą stronę!   |  fot. Rmak

W 9 kolejce 2 ligi Chojniczanka w godzinach wieczornych na własnym obiekcie zagrała z KKS Kalisz, który przed spotkaniem plasował się na 8 pozycji tabeli rozgrywek. Gospodarze po ostatniej porażce spadli na 3 miejsce.

CHOJNICZANKA - KKS KALISZ 3:0 (2:0)

Chojniczanka: Sokół – Grobelny, Klabnik, Grolik, Wachowiak, Kona, Czajkowski, Napołow (72 Orlik), Ziętarski (77 Rakowski), Klichowicz (84 Sacharuk), Skrzypczak (72 Pląskowski).

Bramki: 1:0 - Kona 6, 2:0 - Ziętarski 24 (karny), 3:0 - Wachowiak 61

Żółte kartki: Kona (Chojniczanka) - Kamiński, Waleńcik, Gawlik (KKS).

W pierwszej części spotkania mimo korzystnego wyniku, rywalizacja była bardzo wyrównana. Gole dla Chojniczanki padły w 6 min. po uderzeniu Kony. Na 2:0 podwyższył Zientarski pewnie wykonując rzut karny w 24 min. Gospodarze oddali więcej strzałów na bramkę, głównie sprawą kontrataków. Rywale nastawili się na atak pozycyjny, jednak bez powodzenia. Zabrakło im dokładności w kluczowych momentach.

Po rozpoczęciu drugiej części spotkania nie trzeba było długo czekać na zmianę wyniku. Tym razem na listę strzelców Chojniczanki wpisał się w 61 min. Wachowiak, który pokonał lobem bramkarza przyjezdnych. Wraz z upływem czasu gra nie była już tak emocjonująca, jak pierwsze 45 min. Na boisku było mniej akcji podbramkowych, co znacząco wpłynęło na widowiskowość rywalizacji. Gospodarze pokonali KKS Kalisz i tym samym przedłużyli swoją passę do 5 wygranych ligowych spotkań u siebie.

(red.). Fot. Rmak. Tabela polskapilka.net/2-liga/