Pewna wygrana Chojniczanki

Piłkarze Chojniczanki w drugim spotkaniu nowego sezonu II ligi zagrali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz. Gospodarze nie znaleźli dziś sposobu na odniesienie zwycięstwa i mecz zakończył się wygraną gości.

Transmisję z meczu Olimpia Grudziądz – Chojniczanka przeprowadziła TVP Sport.   |  fot. screen TVP Sport

OLIMPIA - CHOJNICZANKA 1:3 (0:1)

Chojniczanka: Sokół - Mudra, Klabnik, Grolik, Wachowiak, Ziętarski, Kona, Napołow (83 Emche), Mikołajczak (66 Czajkowski), Klichowicz (75 Grobelny) - Skrzypczak (83 Pląskowski).

Bramki: 0:1 - Andronic 28 (samobójcza), 0:2 - Skrzypczak 51,1:2 - Janczukowicz 82

Żółte kartki: Andronic (Olimpia) - Skrzypczak (Chojniczanka).

Pierwsza część spotkania była bardzo interesująca i wyrównana, mimo, iż  pierwsze minuty pozwalały sądzić, iż to gospodarze będą dominować na boisku. W miarę upływu czasu Chojniczanka dobrze sobie radziła grą z kontry, to jednak gol dla gości padł po samobójczym trafieniu zawodnika Olimpii.   

W drugiej połowie swoją skuteczność potwierdzili zawodnicy Chojniczanki, którzy byli lepsi w grze ofensywnej i bezlitośnie wykorzystywali błędy Olimpii. Znakomitej okazji na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystał Tomasz Mikołajczak, ale za chwilę po ładnej indywidualnej akcji Szymona Skrzypczaka było 2:0 dla Chojniczanki. W 83 minucie miejscowi zdobyli gola, ale na więcej piłkarzy Olimpii nie było już stać. W końcówce wynik spotkania na 3:1 dla Chojniczanki ustalił Szymon Emche.

(red.)