Patriotycznie w gimnazjalnym

W Kościele Gimnazjalnym odbył się "Koncert pieśni i piosenek patriotycznych" w ramach obchodów powrotu Chojnic do Ojczyzny.

Pieśni patriotyczne to szczególny rodzaj rozważań o ojczyźnie, jej losach i przyszłości. Potrafią wzruszyć do łez i w szczególny sposób jednoczą naród, wyrażając umiłowanie i przywiązanie do kraju.   |  fot. W. Frymark

Koncert rozpoczął się występem chóru ,,Lutnia"’ pod dyrekcją Przemysława Woźniaka, który wykonał pieśni patriotyczne: ,,Rota’’, ,,Bywaj dziewczę zdrowe’’, ,,Rozkwitały pąki białych róż’’. Następnie piosenki patriotyczne prezentowali Laureaci XX Jubileuszowego spotkania z pieśnią i piosenką patriotyczną ,,Cześć Polskiej Ziemi’’ który odbył się 8 listopada 2019 roku.

Wystąpili: Inka Berlińska Szkoła Podstawowa nr 5 w Chojnicach, Gabriel Starzyk – Niepubliczna Szkoła Podstawowa ,,Piano’’ – Człuchów, Lena Balcerowska – Tuchola, Lena Grzonkowska – Dom Kultury – Kęsowo, Zofia Szuca – Szkoła Podstawowa – Nowa Cerkiew, Kamil Kosowski - ,,Vox Cordis’’ – Tuchola, Karolina Lewińska – Szkoła Podstawowa nr 1  - Chojnice, Julia Lepak – LO im. Filomatów – Chojnice. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe podziękowania i książki za udział w koncercie.

Na tę okazję zostały przygotowane także śpiewniczki, które pomagały podczas wspólnego śpiewania tradycyjnych pieśni patriotycznych przez zgromadzoną publiczność. Na zakończenie koncertu obecni otrzymali płyty CD  "Chojnickie śpiewy patriotyczne’’ która została wydana przez Szkołę Podstawową nr 1 w Chojnicach (nagranie mat. Dźwiękowego - Studio nagrań Hapiś – Sound, koncepcja i  opracowanie płyty Michał Leszczyński) z okazji XX edycji przeglądu.

Koncert został przygotowany i poprowadzony przez Michała Leszczyńskiego i Przemysława Woźniaka. Organizatorami koncertu byli : Parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach, Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnicach, Chojnickie Centrum Kultury. Wsparcie finansowe – Urząd Miejski w Chojnicach.

M. Leszczyński. (Fot. Wojciech Frymark)

Zapisz