Parkrun Charzykowy po raz drugi ...

Parkrun to światowa inicjatywa biegowa, która zawitała do naszego regionu dwa lata temu. Bezpłatny bieg z pomiarem czasu odbywa się co sobotę zawsze o godzinie 9.

Już po raz drugi miłośnicy biegania spotykali się w Charzykowach, by z samego rana przebiec 5 km.   |  fot. nad.

Podczas jubileuszu  parkrun Charzykowy w dniu 1 lutego 5-kilometrową trasę promenadą pokonało 60 osób, w tym m.in. goście z Poznania czy Gdyni, starszych lokalizacji parkrun Polska. Bieg, jak i późniejsze świętowanie przy ognisku zorganizowała spora ekipa wolontariuszy, dzięki którym inicjatywa ma rację bytu i miała swoją 101 odsłonę.

Po tylu spotkaniach nawiązało się wiele przyjaźni i znajomości, zwłaszcza, że rozmowa umila pokonywanie 5 km czy to biegiem, truchtem czy też spacerem. Najistotniejszy jest ruch na świeżym powietrzu w tempie dopasowanym do uczestnika. Cosobotnie spotkania dla wielu biegaczy są też doskonałym przygotowaniem do zawodów, zwłaszcza, że wolontariusze mierzą czas, a swoje postępy można potem śledzić w internecie. Jest to świetna okazja do zdrowej rywalizacji i wychodzenia z własnej strefy komfortu.

I tym razem nie zabrakło szybkich zawodników. Pierwszy na mecie urodzinowego biegu zameldował się Łukasz Krieger z czasem 17:46, przeszło minutę później dobiegł Patryk Kosmalski (18:57), a za nim Maciej Bocian z nowym rekordem życiowym (19:09). Tych zresztą padło aż 10. Podczas specjalnej edycji powitaliśmy czterech debiutantów, a stałych bywalców, którzy mogą pochwalić się minimum 50 biegami w naszej lokalizacji, nagrodziliśmy dyplomami.

Trójka najszybszych pań przedstawia się następująco: Agnieszka Kaczor (20:54), Karolina Szmaglińska (21:50) i Monika Czapiewska (23:07) z nową życiówką. Podczas 101 spotkań charzykowski parkrun zaliczyło 498 indywidualnych uczestników, a łączny pokonany dystans to aż 15 300 km! Endorfiny, uśmiechy, lepsza kondycja i zdrowie, znajomości z ludźmi pełnymi pasji i energii - niepoliczalne i bezcenne.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić jak to działa, zapraszamy do udziału w parkrun po wcześniejszej rejestracji na stronie www.parkrun.pl/charzykowy i wydrukowaniu indywidualnego kodu lub do włączenia się w jego organizację jako wolontariusz. To nic nie kosztuje, a korzyści co niemiara

Monika Szymecka
zespół parkrun Charzykowy


  1. 5 lutego 2020  14:53   Zalosna szpanerska impra !!! ...   KOMTUR

    Zalosna szpanerska impra !!! Ja kiedy mam ochote i czas to BIEGAM NIE WAZNE O KTOREJ ??? LAJCIK !!!

    0
    3