PKO sprzeda gmach za 1 mln 500 tys. zł. Jest słowna deklaracja banku

- Złożyliśmy ofertę na 1 mln 500 tys. zł i otrzymaliśmy wstępną, pozytywną akceptację telefoniczną tej kwoty. Czekamy na odpowiedź pisemną - informuje Arseniusz Finster. Budynek zaadoptowany zostanie między innymi pod nowy Warsztat Terapii Zajęciowej.

Na zakup gmachu, którego właścicielem jest PKO Bank Polski, składają się powiat, miasto i gmina Chojnice.   |  fot. A. Zajkowska

Budynek przy ulicy Kościerskiej pomieścić ma nie tylko WTZ, ale także prowadzoną przez jego podopiecznych restaurację i Centrum Opiekuńczo - Mieszkalne dla samotnych, a potrzebujących ciągłej opieki, osób niepełnosprawnych. Tu rozważa się dobudowanie piętna z sześcioma mieszkaniami. Nie wykluczone, że w budynku powstanie także przedszkole terapeutyczne.

Na obiekt, którego właścicielem jest PKO Bank Polski, składają się powiat, miasto i gmina Chojnice. Osobą do negocjacji ceny wyznaczony został burmistrz Arseniusz Finster. Złożył on trzy oferty, z czego dwie zostały odrzucone. Opiewały one na kwotę 1 mln zł i 1 mln 250 tys. zł. Trzecia oferta, która została wstępnie zaakceptowana przez sprzedającego, to 1 mln 500 tys. zł. - Jakaś satysfakcja jest, ale trzeba pamiętać, że przed nami wielka inwestycja. Budynek trzeba przeprojektować, zaadoptować, zmodernizować. To będzie kosztowało pewnie między 7 a 9 mln zł - komentuje burmistrz.

W marcu, po wstępnej weryfikacji i wymierzeniu obiektu, istniała obawa, że WTZ nie będzie mógł prowadzić tam restauracji. Problem tkwił w zbyt małej odległości budynku od nekropolii. Zgodnie z przepisami punkty, w których wytwarzana i sprzedawana jest żywność nie mogą znajdować się w odległości mniejszej niż 100 m od cmentarza. - Poradziliśmy sobie z tym. Restauracja będzie umiejscowiona w takiej części budynku, że nie będzie żadnego problemu - wyjaśnia burmistrz. Na odstępstwo od wspomnianej wytycznej może zezwolić także sanepid.

Anna Zajkowska

 1. 7 maja 2020  11:03   Restauracja ...   anonim

  Restauracja "Słoneczna" od zawsze znajdowała się, i chyba nadal sie znajduje ok.30 metrów od nekropolii i nikt nie robi problemu.Chyba ,że "Słoneczna" przewędrowała gdzieś dalej ???

  13
  0
 2. 7 maja 2020  08:13   Która część budynku leży dalej niż 100 m?   Zaciekawiony

  Jestem bardzo ciekawy, jaka część budynku znajduje się w odległości większej niż 100 m od granicy cmentarza. To musi być jakaś niezwykła miernicza sztuczka.

  10
  4
 3. 6 maja 2020  12:45   Przypomnijmy za jaka cenę ... (4)   anonim

  Przypomnijmy za jaka cenę miasto sprzedało stary szpital? 730 tys zł, tak to nie żart.

  55
  6
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 21 maja 2020  19:20   Tylko ze szpital to była ...   PIOTER

   Tylko ze szpital to była ruina a miejsce w którym się znajduje wyklucza go z rynku nieruchomości.

   0
   1
  • 13 maja 2020  10:07   nie cały   echo

   nie cały

   0
   1
  • 6 maja 2020  18:58   CENA   aLINA

   sprzedalo za 730 tys. a kupi za 1.5mln to jest biznes szkoda gadac

   19
   3
  • 6 maja 2020  18:00   Geniusz ekonomii   Dowgird

   Mało tego, sprzedało i teraz wynajmuje od tego, co kupil za gruba kasę. To dopiero majstersztyk ekonomii.

   29
   4