PIX 2019. Laury w programowaniu dla ucznia SP nr 3

Tajemniczo brzmiący skrót PIX 2019 to nazwa zorganizowanych po raz pierwszy Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostw w Programowaniu, czyli multimedialnego konkursu dla dzieci i młodzieży z całej Polski.

Tymoteusz Brunka zajął drugie miejsce w grupie wiekowej Master.   |  fot. nad.

Organizatorem wydarzenia był eduLAB sp z.o.o, partnerem strategicznym przedsięwzięcia - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Formuła konkursu, jego zakres, zadania zainteresowały przede wszystkim uczniów cechujących się doskonałymi umiejętnościami logicznego myślenia, dociekliwych i samodzielnie rozwiązujących napotkane problemy, uczniów których fascynują komputerowe technologie i języki programowania.

W Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnicach do konkursu przystąpiło sześcioro uczniów. Wszyscy uczestnicy musieli wykonać ćwiczenia przedkonkursowe, przejść przez szczegółowe eliminacje rozwiązując szereg zadań z zakresu programowania z użyciem zaproponowanej im aplikacji oraz systematycznie przesyłać organizatorom wyniki swojej pracy za pomocą łączy internetowych. Poprawne wykonanie 60 % zadań dawało dzieciom szansę udziału w finale konkursu, który prowadzony był w czterech grupach wiekowych.

W walce o finał istotny był także czas wykonania zadań. 30 maja 2019 ogłoszono wyniki konkursowych zmagań PIX 2019. W gronie laureatów tej pasjonującej przygody z programowaniem znalazł się Tymoteusz Brunka, uczeń klasy VIa Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnicach. Tymek zajął drugie miejsce w grupie wiekowej Master. Serdecznie gratulujemy! Brawo!

(ZSzPnr3)

 1. 1 czerwca 2019  12:00   Brawo   Chojniczanka

  Brawo, gratulacje dla młodego zdolnego człowieka. Mam nadzieję że szkoła i rodzice będą czuwać nad dalszym rozwojem jego umiejętności.

  6
  1
 2. 1 czerwca 2019  11:18   ~~   mr

  Brawo Tymek! Super osiągnięcie!

  6
  1
 3. 1 czerwca 2019  11:04   System nauczania w Polsce jest do zaorania.   Tomasz

  Dobra robota! Mam nadzieje że szkoła nie zabije w nim potencjału bo niestety ciągle tkwimy w XIX-wiecznym modelu edukacji stworzonym na potrzeby państwa pruskiego, który to miał za zadanie stworzyć obywateli-urzędników zatrudnionych na potrzeby administracji i posłusznych robotników w fabrykach. Model ten obowiązuje do dziś pomimo odkryć psychologii rozwojowej i neuronauk, które jednoznacznie określają go jako nieskuteczny, a wręcz szkodliwy dla rozwoju mózgu. Jest to system, który skutecznie niszczy kreatywność.

  7
  1