Otwarto wystawę fotografii z historii Targowiska przy ul. Młodzieżowej

Dziś (5.10) na Starym Rynku w Chojnicach została uroczyście otwarta wystawa fotografii, które dokumentują 30 lat historii Miejskiego Targowiska przy ul. Młodzieżowej.

Prezes Stowarzyszenia "Targowisko Młodzieżowa" wraz z wiceprezeską podziękował wiceburmistrzowi za realizację inwestycji.   |  fot. red.

Dokonali tego wspólnie Maciej Werochowski, prezes Stowarzyszenia, oraz wiceburmistrz Adam Kopczyński. Wcześniej te zdjęcia można było obejrzeć w Chojnickim Centrum Kultury podczas okolicznościowej Gali przed miesiącem oraz w restauracji Bazylia. Teraz z inicjatywy i z pomocą Chojnickiego Centrum Kultury można je oglądać na Rynku do końca października.

Jak zaznaczył dziś Maciej Werochowski, wybrał je spośród kilku tysięcy posiadanych. Przedstawiają nie tylko historię budowy hali targowej, ale i wcześniejsze rozdziały istnienia Targowiska. Nawiązał także w swej wypowiedzi do zdjęcia sprzed ponad 120 lat, które znalazł w albumie Jacka Klajny pt. Chojnice na starej fotografii tom I. Jest na nim Stary Rynek z działającym targowiskiem.

Prezes Stowarzyszenia "Targowisko Młodzieżowa" serdecznie podziękował władzom miasta za realizację długo oczekiwanej inwestycji wręczając wraz z wiceprezes Stowarzyszenia Lucyną Dończyk Adamowi Kopczyńskiemu dyplom uznania oraz bukiet kwiatów. Wiceburmistrz stwierdził, że miasto ma piękny obiekt targowy, którym możemy szczycić się w całej Polsce, godny nagrody w konkursie Modernizacja Roku.

Więcej w naszej relacji video.

(je)