Ostrzeżenie meteorologiczne

W naszym regionie wystąpić mogą burze z gradem. Mamy alert 3 stopnia. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 115 km/h, lokalnie do 130 km/h. Miejscami grad.

Pojawiło się podwyższone ryzyko wystąpienia gwałtownych burz i intensywnych opadów deszczu i gradu, które mogą prowadzić do podtopień ulic oraz zabudowań.   |  fot. ilustrac/A. Knitter

Możliwość utworzenia się trąby powietrznej. Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80%. Ostrzeżenie ważne od dzisiaj 1 lipca od godz. 15.00 do jutra 2 lipca do północy. 

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania kryzysowego w związku z prognozowanymi na kolejne dni burzami apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności. Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Corocznie w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób.

Aktualne ostrzeżenia - tutaj 

- wichury.jpg

St. Powiatowe