Ostro trenują a wkrótce VIII Memoriał im. Tadeusza Kiedrowskiego

Zawodnicy oraz działacze Uczniowskiego Klubu Sportowego BOKSER Chojnice uczestniczą w ostatnim czasie w intensywnym cyklu szkoleniowo - startowym.

Na zdjęciu po wygranym pojedynku Szymon Piekarski.   |  fot. ilustracyjne

16. października odbył się  w Gdyni VII Ogólnopolski Turniej Bokserski im. Mariana Karolaka. Podczas rywalizacji bezkonkurencyjny okazał się w wadze ciężkiej + 80 kg. Aleksander Olkowski. Reprezentant "BOKSERA" w kategorii wiekowej Junior Młodszy pokonał jednogłośnie na punkty Kacpra Gawłowskiego "Ring Riders Gdynia"

- W dniach 24 - 26.10.  w Nazaret w Izraelu odbył się Memoriał tragicznie zmarłego reprezentanta Kadry Narodowej Izraela Ofeka Klugmana. Do zawodów pod opieką trenera Marcina Łęgowskiego stanął Szymon Piekarski. Szymon w wadze do 70 kg. rywalizował w kat. wiekowej junior Młodszy - mówi trener Andrzej Plata. - W walce ćwierćfinałowej chojniczanin pokonał reprezentanta gospodarzy Adgama Isa.

- W półfinale uporał się jednogłośnie na pkt. z następnym reprezentantem Izraela Yanifem  Yusupowvem. W finale turnieju Szymon spotkał się z doświadczonym reprezentantem Ukrainy Evgenem Ruzluzkiem. - Po zaciętym pojedynku zwycięzcą ogłoszony został Szymon Piekarski. Start oraz zwycięstwo w tak prestiżowej imprezie jest jak do tej pory największym osiągnięciem młodego chojniczanina.

Zarówno Szymona Piekarskiego, Aleksandra Olkowskiego jak i innych pięściarzy z Chojnic oraz z województwa Pomorskiego, kibice pięściarstwa będą mieli okazję obejrzeć w ringu już niebawem. 16.11. w Hali Widowiskowej Centru Park Chojnice odbędzie się VIII Międzynarodowy Memoriał im. Tadeusza Kiedrowskiego. W tym roku odbędzie się mecz bokserski Polska - Pmorze : Rosja - Kaliningrad.

(oprac. red.)

 1. 31 października 2019  00:26   Brawoooo Szymon!!!!   MatkaPolka

  11
  0
 2. 30 października 2019  19:09   Czas inwestować w jadnostki a nie kopaczy   PN

  Bravo. Wzorowy efekt pracy jednostki, która nie ma szans zrzucić niepowodzeń na innego zawodnika jak to ma miejsce w piłce nożnej. Wstyd aby finansowanie sekcji sportowych odbywało się na zasadach 95% Chojniczanka 5% pozostali sportowcy. Chłopak chcąc wziąć udział w zawodach musi mieć sfinansowane bilet przez rodziców. Bravo młody, szacun dla rodziców i trenera.

  14
  2
 3. 29 października 2019  21:14   Swój   anonim

  Super Szymon

  17
  2