Ostre strzelanie w Chojnicach. Hat-trick Skrzypczaka!

Chojniczanka na własnym obiekcie podejmowała dziś wieczorem Śląsk Wrocław II w meczu 27 kolejki eWinner 2 Ligi. Wrocławianie zamierzali przedłużyć serię trzech zwycięstw z rzędu, a gospodarze zrehabilitować za ostatnie porażki.

Sześć bramek gospodarzy w tym trzy Szymona Skrzypczaka pozwoliły odnieść efektowne zwycięstwo nad rezerwami Śląska.   |  fot. ilustracyjne/Rmak

Przed spotkaniem gospodarze zajmowali trzecie miejsce w tabeli mając na koncie 47 punktów. Ich środowi rywale nie prezentowali się wcale gorzej - po 24 rozegranych kolejkach posiadali 38 "oczek".

CHOJNICZANKA - ŚLĄSK II 6:0 (2:0)

Chojniczanka: Sokół - Czajkowski, Bartosiak, Klescik, Mudra, Kona (78 Kurs), Rakowski, Ryczkowski (65 Napołow), Mikołajczak (65 Ziętarski), Klichowicz (71 Emche), Skrzypczak (71 Nowak).

Bramki: 1:0 Skrzypczak 25, 2:0 Mikołajczak 41, 3:0 Skrzypczak 46, 4:0 Mikołajczak 53, 5:0 Klichowicz 63, 6:0 Skrzypczak 67

Żółte kartki: Rakowski, Czajkowski (Chojniczanka).

Chojniczanka od początku spotkania nastawiła się na ofensywę, ale gra toczyła się także w środkowej części boiska, a chwilami mecz był wyrównany. Defensywa gospodarzy skutecznie niwelowała zapędy gości pod pole karne. W 25 minucie po rajdzie Mudry i dośrodkowaniu – Skrzypczak głową skierował piłkę do bramki przyjezdnych. Na 2:0 w 41 minucie podwyższył Mikołajczak po uderzeniu z rzutu wolnego.

Po gwizdku na boisku gra częściowo była kontynuacją z pierwszej połowy. Goście również tworzyli swoje okazje, ale nie potrafi wykonać kluczowego podania w pole karne Chojniczanki. Dziś gospodarzom wychodziło to koncertowo, co przełożyło się na kolejne cztery gole zdobyte w drugiej połowie. Chojniczanka po dwóch porażkach z rzędu wróciła na właściwe dla siebie miejsce.