Ostatnie 10 minut zadecydowało o remisie!

W 9 kolejce I ligi piłkarze z Niecieczy podejmowali Chojniczankę. Niedawny spadkowicz z ekstraklasy chciał powalczyć i urwać punkty rywalowi, zajmującemu przed spotkaniem 14 pozycje w ligowej tabeli. Gospodarze z 5 lokatą uchodzili za faworyta.

Zawodnicy Chojniczanki mają powody do radości, mimo, iż przed zakończeniem spotkania przegrywali 0:2 to przez ostatnie 10 minut potrafili doprowadzić do remisu!   |  fot. Rmak

Po raz ostatni Termalica i Chojniczanka spotkały się w 29 lutego 2020 roku. Wówczas chojnicki zespół wygrał 2:1. Czy tak miało być również tym razem?. Chojniczanka ostatnio nabrała wiatru w żagle i powoli poprawia swoją sytuację w pierwszej lidze. Mimo wszystko analizując obydwie ekipy wydawać się mogło, że tym razem to goście będą musieli pogodzić się z porażką. Piłka jest nieprzewidywalna i po dwubramkowym prowadzeniu przez Termalicę - w ostatnich 10 minutach meczu Chojniczanka zdołała doprowadzić do remisu.

TERMALICA - CHOJNICZANKA 2:2 (2:0)

Chojniczanka: Kuchta - Grolik (40 Byrtek), Bartosiak, Kasperowicz, Mikołajczyk (65 Ryczkowski), Niepsuj (77 Mikołajczak), Drewniak, Van Huffel (63 Mazek), Kalinkowski (63 Karbowy), Skrzypczak, Tuszyński.

Bramki: 1:0 Poznar 24, 2:0 Poznar 30, 2:1 Skrzypczak 83, 2:2 Mikołajczak 90.

Żółte kartki: Blachewicz, Pietraszkiewicz, Śpiewak (Termalica) - Kasperowicz (Chojniczanka).

Czerwona kartka: Pietraszkiewicz (65, Termalica, za drugą żółtą).

Od pierwszych minut przeważającą stroną byli gospodarze, którzy tworzyli zagrożenie pod bramką Chojniczanki, a skutecznie interweniował Kuchtę, ale do czasu. W 24 minucie Termalica objęła prowadzenie a na 2:0 podwyższyła w 30 minucie po kolejnym golu zdobytym przez Poznara. W pierwszej połowie to gospodarze byli zespołem bardziej dojrzałym a co za tym idzie – skutecznym.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wciąż Termalica całkowicie dominowała na boisku, co przełożyło się na liczbę oddanych strzałów, w przeciwieństwie do gości, którzy nie potrafili wykorzystać faktu, iż gospodarze od 65 minuty grali w osłabieniu. Dodajmy, iż pierwsze celne uderzenie na bramkę gospodarzy przyjezdni oddali w … 78 minucie. Być może to zmotywowało Chojniczankę do bardziej odważnej gry, bo kontaktowy gol został zdobyty 83 minucie przez Skrzypczaka. Końcowe minuty to ofensywna gra gości, którzy dążyli do remisu i … go osiągnęli. W 90 minucie piłkę do siatki skierował Mikołajczak. W doliczonym czasie gry rezultat nie uległ zmianie i Chojniczanka wywozi jakże punkt z Niecieczy.

Poza sobotnimi meczami pozostałe spotkania 9 kolejki zostaną rozegrane w niedzielę i poniedziałek. Za tydzień w niedzielę 11 września o godz. 18 Chojniczanka rozegra spotkanie z Podbeskidziem Bielsko – Biała.