Ostatni sparing na piątkę. Chojniczanka wygrywa i się wzmacnia

Chojniczanka rozbiła dziś niedawnego rywala z ligi Olimpię Grudziądz 5:1. Aż cztery bramki pierwszoligowiec z Chojnic zdobył po stałych fragmentach gry.

Mecz z Olimpią przeniesiono na stadion Kolejarza.   |  fot. mkschojniczanka.pl

Chojniczanka – Olimpia Grudziądz 5:1 (3:0)

Bramki: Boczek 2, Wołąkiewicz, Drozdowicz, Zawistowski.
Chojniczanka: Janukiewicz – Deleu (77. Podgórski), Boczek (46. Michalski), Wołąkiewicz, Pietruszka, Paprzycki (46. Danielewicz), Zawistowski (86. Korczyc), Przybecki (46. Foszmańczyk), Trochim (62. Gardzielewicz), Pylypchuk (70. Kamiński), Mikołajczak (46. Drozdowicz).

W ostatnim sparingu przed nowym sezonem Chojniczanka pokonała dziś Olimpię Grudziądz aż 5:1. Mecz ze względu na oszczędzanie murawy przed piątkowym meczem został przeniesiony na boisko Kolejarza. Chojniczanka aż cztery bramki zdobyła dziś po stałych fragmentach gry. W pierwszym kwadransie dwukrotnie bramkarza z Grudziądza pokonał Tomasz Boczek, który głową skutecznie wykończył dośrodkowania z rzutu rożnego i rzutu wolnego.

Jeszcze do przerwy na 3:0 podwyższył z rzutu karnego Hubert Wołąkiewicz. W drugiej połowie z rzutu wolnego trafił Paweł Zawistowski. Wynik w końcówce meczu ustalił Emil Drozdowicz. Goście, którzy spadli do II ligi, odpowiedzieli jednym trafieniem – przy wyniku 4:0. Trener Przemysław Cecherz wystawił dziś na boisko 19 zawodników.

Chojniczanka poinformowała, że do drużyny po sześciu latach wraca Kamil Sylwestrzak, który wcześniej - po dobrej rundzie jesiennej - został kupiony przez Koronę Kielce i grał w Ekstraklasie. Łącznie przez ten czas Sylwestrzak rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 119 meczów (ostatnie dwa sezony w Wiśle Płock). „Małpa” treningi z Chojniczanką rozpocznie w poniedziałek.

Już w piątek Chojniczanka rozpocznie nowy sezon Nice I ligi. Przeciwnikiem będzie spadkowicz Sandecja Nowy Sącz. Początek o godz. 20.00.