Orkiestra w tym roku pod dachem

Już w ten weekend w całej Polsce słychać będzie największą Orkiestrę na świecie. Również w Chojnicach oraz w gminie Chojnice będzie można wspomóc zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Mimo, że w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała w hali Centrum Park, to światełko do nieba odbędzie się na Starym Rynku.   |  fot. arch.

- Celem tegorocznej akcji jest zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali.

- Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków – informuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

A co będzie działo się w Chojnicach? Już w sobotę po raz pierwszy odbędzie się „WOŚP-owe spotkanie z kulturą”. W Chojnickim Centrum Kultury  od godz. 17.00 odbywać będą się licytacje różnych rzeczy, które przeplatane będą występami muzycznymi w wykonaniu Dariusza Buczka i Arkadiusza Peplińskiego. Na koniec będzie można obejrzeć spektakl „Romeo i...” Chojnickiego Studia Rapsodycznego. Zaproszenia otrzymali chojniczanie z … „grubszymi portfelami”, ale przyjść licytować może każdy. Wejście kosztuje 50 zł. Oczywiście cały dochód przeznaczony będzie na WOŚP.

W sobotę odbędzie się również „Metalowa Orkiestra”, a więc koncert dla WOŚP organizowany przez Fundację Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej. Odbędzie się on w pubie Wlad przy ul. Młodzieżowej od godz. 19.30. Wstęp 10 zł, a zagrają: zespoły z Trójmiasta oraz z Chojnic: Tlartza, Grin, Enormous-High Hotel i Moringa. Będą też licytacje.

W niedzielę od rana gry, zabawy, koncerty... Uwaga, w tym roku wszystko odbywać będzie się w hali Centrum Park, a nie jak w latach poprzednich na Starym Rynku. Oczywiście na ulicach Chojnic, w tym w centrum, nie zabraknie wolontariuszy z puszkami.
Początek imprez w Chojnicach o godz. 10.00, w planach m.in.:

10.00 - Strefa dzieci z "Honolulu"

12.00 - Pierwsza pomoc z OSP Nowa Cerkiew

14.30 - Pentasong

15.00 - Pokaz tańca – Akademia Piętro Wyżej

15.30 – Fairly Local

16.15 - Smoot

17.00 – Pierwiastek z Trzech

18.00 - MPDwa

19.00 - Poblo

20.00 – Światełko do nieba

Gwiazdą wieczoru będzie o godz. 20.00 Papa D.

Więcej w materiale wideo.

(olo)

Zapisz

 1. 11 stycznia 2019  22:53   ja   anonim

  Nie chcesz pomagać innym, nie pomagaj. Ale pamiętaj - nie przeszkadzaj, nie zalewaj wszystkich "serdecznych serc" falą żółci i zawiści, nie znasz przecież dnia i godziny, być może oni kiedyś będą grosze zbierać dla Ciebie albo Twego dziecka. Trochę ludzkiej pokory!

  6
  4
  Odpowiedz
 2. 11 stycznia 2019  11:28   Żal dzieci które będą ... (3)   chojniczanin

  Żal dzieci które będą biegać z puszkami po ulicy.

  10
  21
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  Odpowiedz