Optimisty opanowały Jezioro Charzykowskie

W dniach 10-12 maj na Jeziorze Charzykowskim odbyły się regaty Memoriał Ottona Weilanda. Mimo, że pogoda sprzyjała bardziej wypoczynkowi niż rywalizacji na wodzie, to udało się rozegrać 4 wyścigi w słabych warunkach wietrznych.

Memoriał Ottona Weilanda - zwycięzcy Gr. B Chłopców   |  fot. nad.

Najliczniejszą grupą zawodników byli żeglarze w Gr. B - łącznie 198 zawodników. W tak licznej stawce, w klasyfikacji chłopców zwyciężył zawodnik ChKŻ Chojnice January Szczukowski. Tuż za nim, ze stratą 1 punktu, uplasował się Tymon Sochaj z KS AZS AWFiS Gdańsk. Na najniższym stopniu podium znalazł się Krzysztof Maksymowicz z KS SPÓJNIA Warszawa.

W klasyfikacji dziewcząt zdecydowanie zwyciężyła Zuzanna Borucka z JKW Poznań przed Alicją Dampc z ChKŻ Chojnice i Weroniką Przeździecką z KS SPÓJNIA Warszawa. 12 zawodników stanęło na starcie w Gr. A. Całe podium zdominowali zawodnicy z ChKŻ Chojnice - wygrał Jeremi Szczukowski. Drugie miejsce zajął Filip Nosol, natomiast na trzecim miejscu regaty zakończyła Zofia Prądzyńska.

Dokładne wyniki regat dostępne na stronie www.chkz.pl. Regaty Memoriał Ottona Weilanda zostały dofinansowane przez Urząd Miejski w Chojnicach, Powiat Chojnicki i Gminę Chojnice.