Operacja na żywym organizmie

Dziś powinny dobiegać końca prace przy skrzyżowaniu Łużycka – Dworcowa – Towarowa. Burmistrz złożył już odpowiedni wniosek w starostwie, by zakazano skrętu w lewo na tym skrzyżowaniu.

Burmistrz chce zakazu skrętu w lewo z ulicy Dworcowej w Towarową. Czy okaże się to rozwiązanie słuszne pokaże czas.   |  fot. (olo)

Pojawiają się jednak głosy, czy to nie pogorszy organizacji ruchu w tej części miasta. Jak już pisaliśmy, burmistrz chce zakazu skrętu w lewo z ulicy Dworcowej w Towarową. Pojawiają się jednak głosy, czy to aby dobry pomysł. Tym bardziej, że dworzec autobusowy będzie przecież przeniesiony z obecnej lokalizacji w okolice poczty na Towarowej.

Autobusy jadące od centrum czy ul. Brzozową muszą więc skręcić w ulicę Kaszubską, tam skręcić na skrzyżowaniu w lewo, przejechać przy ZUS-ie, odstać na światłach i pojechać prosto w Towarową. A to może spowodować zakorkowanie Łużyckiej czy Kaszubskiej. Po drugie martwią się też mieszkańcy Warszawskiej czy Łanowej, gdzie na pewno zwiększy się ruch, będzie niebezpieczniej, bo więcej samochodów będzie wyjeżdżało ze skrzyżowań bez sygnalizacji świetlnej i wpłynie to też na spowolnienie ruchu. A przy Warszawskiej czy Łanowej jest też dość wąsko przez parkujące samochody.

- Próbujemy coś usprawnić i warto podjąć tę próbę. Najgorsze jest nic nie robienie i narzekanie – uważa burmistrz Arseniusz Finster. -  Jeśli w wyniku tej próby będzie gorzej niż było, to wrócimy do poprzedniego rozwiązania albo poszukamy innego rozwiązania. Tych autobusów aż tak dużo nie jeździ, aby miały robić korek na Łużyckiej.

Tekst i fot. (olo)

 1. 10 października 2019  11:40   Dobrze że w nowy Jorku ...   anonim

  Dobrze że w nowy Jorku Polacy nie robia inwestycji bo sparalużowali by cale USA a tak tylko 40tyś miasto :)

  14
  5
 2. 10 października 2019  08:22   Cymbał   Niezłomny

  ! do tego oklaski

  10
  6
 3. 9 października 2019  15:52   Wymyslil balwan   Dowgird

  Z drugim balwanem taksiarzem. Ci ktorzy go wybrali powinni sie z tego spowiadac.

  19
  16
 4. 9 października 2019  15:50   Idiota ! (1)   Vander

  Ten czlowiek jest kompletnym idiotą.

  21
  15
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 10 października 2019  04:55   Kto tworzy Koalicje ...   Chojnickie Tasmy Neumanna

   Kto tworzy Koalicje Obywatelska w Chojnicach na zebraniach w wyborach samorzadowych lewica platforama sis samorzadni

   8
   5
 5. 9 października 2019  15:47   z brzozowej...   arturo

  Ciekawe czy to polepszy wyjazd samochodów z brzozowej w lewo na dworcową w stronę ronda, hmm..? Jeśli będzie zakaz skrętu z dworcowej w lewo w towarową to proponuję także złożyć wniosek o zakaz parkowania samochodów na łużyckiej. Prawdopodobnie zwiększy się tam ruch i będzie ciasno...

  16
  7
 6. 9 października 2019  15:13   Jak z Dworcowej w lewo nie ... (2)   użytkownik drogi

  Jak z Dworcowej w lewo nie będzie można skręcać w Towarową to będziemy skręcać w lewo jedno skrzyżowanie dalej czyli na dworzec - tam zawrócimy i skrecimy w prawo w Towarową - to dopiero będą korki !!! Do Mostostalu i Zrembu już nikt do roboty nie zdąży ! A jak się trafi dobry ciężarowy chcący skręcić w Towarową to ho...ho !!! Na dworcu nikt nam nie zabroni zawracać ! Ale będzie chaos komunikacyjny w tym rejonie ! A to se wymyślił !

  28
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 11 października 2019  11:48   a na cholerę ma zawracać na ...   max

   a na cholerę ma zawracać na Rondzie na Lichnowskiej jak na dworcu ma bliżej ?! tak trzymać - popieram użytkownika drogi (i nie tylko ja !!!).

   3
   3
  • 10 października 2019  12:41   Uzytkowniku drogi jak Ci ...   chojniczanin

   Uzytkowniku drogi jak Ci wygodnie to nawróć nawet na rondzie na Lichnowskiej bedzie Ci wygodniej nawet w Lichnowach

   3
   7
 7. 9 października 2019  14:40   A na rondo miejsca jest tylko ...   CHCEMY RONDO

  A na rondo miejsca jest tylko checi nima

  16
  9
 8. 9 października 2019  14:33   ZBYNIUNIU ze super taxy ... (1)   Zbyniuniu przecierz pod nosem masz wybudowany odwy

  ZBYNIUNIU ze super taxy przecierz z Dworcowej w aleje Brzozowa masz w dworcowej wydzielony dodatkowy pas lewoskretu Przecierz z Dworcowej w Towarowa tez w Dworcowej mozna jak sie chce wybudowac wyznaczyc dodatkowy pas ruchu lewoskretu

  17
  7
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 9. 9 października 2019  14:27   Zbysiu ze sex taxi Sex Bomby ...   ZYLETY

  Zbysiu ze sex taxi Sex Bomby po Frisku rozwiozl i do domku trafic nie moze bo trawki sie nawciagal Oj tam Oj tam Zbysiu Pysiu

  12
  7
 10. 9 października 2019  12:43   "Autobusy jadące od ...   zxcv

  "Autobusy jadące od centrum czy ul. Brzozową muszą więc skręcić w ulicę Kaszubską, tam skręcić na skrzyżowaniu w lewo, przejechać przy ZUS-ie, odstać na światłach i pojechać prosto w Towarową. " A nie lepiej od centrum przez ul. Warszawską prosto na Towarową? Zamiast w Dworcową, Brzozową, Kaszubską, Łużycką i przez skrzyżowanie z Dworcową? Komuś chyba zabrakło wyobraźni i tworzy sztuczne problemy. Teraz jeden samochód chcący skręcić w lewo z dworcowej na Towarową potrafi przytrzymać wszystkich aż do czerwonego światła. A Ci co jadą od Brzozowej mogą skręcić w Kaszubską i Łużycką, drogi nie nadłożą zbyt wiele, zaledwie 250 metrów.

  15
  10
 11. 9 października 2019  12:34   "Autobusy jadące od ...   zxcvv

  "Autobusy jadące od centrum czy ul. Brzozową muszą więc skręcić w ulicę Kaszubską, tam skręcić na skrzyżowaniu w lewo, przejechać przy ZUS-ie, odstać na światłach i pojechać prosto w Towarową. " A nie lepiej od centrum przez ul. Warszawską prosto na Towarową? Zamiast w Dworcową, Brzozową, Kaszubską, Łużycką i przez skrzyżowanie z Dworcową? Komuś chyba zabrakło wyobraźni i tworzy sztuczne problemy. Teraz jeden samochód chcący skręcić w lewo z dworcowej na Towarową potrafi przytrzymać wszystkich aż do czerwonego światła. A Ci co jadą od Brzozowej mogą skręcić w Kaszubską i Łużycką, drogi nie nadłożą zbyt wiele.

  9
  6
 12. 9 października 2019  11:40   Zawracamy na dworcu i ... (3)   ula

  Zawracamy na dworcu i tamujemy całą Lichnowską z Dworcową włącznie ! A co niech się dzieje !

  31
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 9 października 2019  19:58   bo burmistrz nie myśli tylko ...   anonim

   bo burmistrz nie myśli tylko słucha taksówkarza który go wozi :)

   14
   4
  • 9 października 2019  15:17   ale burmistrz nie ...   anonim

   ale burmistrz nie pomyślał,że chojniczanie będą zawracać na dworcu aby skręcić w Towarową ! ja tak będę robił i wszyscy pracujący w hurtowniach na Towarowej także !

   11
   5
  • 9 października 2019  12:23   ty jesteś złośliwa i tyle. ...   chojniczanin

   ty jesteś złośliwa i tyle. Burmistrz ma racje. nie będzie zakorkowania ul dworcowej i jadących w kierunku dworca przez jeden samochód skręcający w lewo w Towarową. W tym temacie Burmistrza w stu procentach popieram.

   11
   19
 13. 9 października 2019  11:39   Typowa Polska. (1)   Pomarańcza

  Rozkopane i pozamykane ulice przez miesiące, ale żeby pomyśleć i przy okazji przebudować problematyczne skrzyżowanie to nie ma komu... A tu aż prosi się o rondo, które całkowicie rozwiązało by problem skrętu w lewo i prawdopodobnie w ogóle usprawniło ruch w tym miejscu. Ale wiadomo, nie bez powodu mówi siwy, że w Niemczech 80% czasu się projektuje, a 20% buduje, podczas gdy w Polsce na odwrót. W samych Chojnicach i najbliższej okolicy mamy od groma przykładów na to. Choćby Zielona, która niedawno robiona była, a znów ma być zamykana żeby OCZYWISTY dla każdego problem z mostkiem naprawić, czy droga na Lichnowy. Jak mówił klasyk, pan Łukasz- "w Polsce jak w lesie..."

  25
  9
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
 14. 9 października 2019  11:38   A może tak obwodnicę przez ... (4)   anonim

  A może tak obwodnicę przez Zielone Wzgórza ? Przecież to usprawni ruch na Bytowskiej :)

  22
  10
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 9 października 2019  21:32   Lampy lepiej zamotujcie na ...   Xxx

   Lampy lepiej zamotujcie na ulicy łużyckiej A nie ciemno jest jak w *****.

   8
   4
  • 9 października 2019  15:18   Czemu cie Valdi matka nie ...   anonim

   Czemu cie Valdi matka nie wyskrobała ?

   6
   8
  • 9 października 2019  13:57   Do Valdi   anonim

   Widać, że masz coś z "cycucha" Kiepskiego.

   10
   6
  • 9 października 2019  11:58   A może tak   Valdi

   podejdziesz do lustra baranie i popukasz się w swój pusty łeb!

   8
   13