Olek Knitter z Grand Prix National Geographic!

W 14. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic triumfuje fotoreporter portalu chojnice.com Aleksander Knitter! Za swoje zdjęcie zrobione podczas Chojnickich Dni Fantastyki otrzymał Grand Prix.

Aleksander Knitter z dyplomem Grand Prix od National Geographic.   |  fot. Anna Knitter

Zdjęcie jest jednym z ostatnich, powstało we wrześniu tego roku podczas pierwszej edycji Chojnickich Dni Fantastyki. Fotoreporter portalu chojnice.com wrzucił je na FB i na Instagram, tam spotkało się z życzliwym przyjęciem.

Nie robiłem tej fotki z myślą o konkursie, nigdy zresztą tak nie robię – opowiada. – To zdjęcie o mało co by nie powstało, bo czekałem na bajkowe i komiksowe postaci na rynku, a tam pusto. Wiedziałem, że mają być też w szpitalu i pojechałem tam. Na oddziale dziecięcym wpadła mi w oko ta scena, gdy dziewczynka leżąca na łóżku zamiast zaprzyjaźniać się z bohaterami bajek, co robiły wszystkie dzieci, odwraca się do nich plecami. Mimo że goście mają dla niej łakocie i książeczki. Spodobał mi się ten kadr.

Prezent na urodziny

Jako jedno z kilkunastu zdjęć wysłał je na Wielki Konkurs National Geographic, najbardziej prestiżowy konkurs dla fotografów amatorów i zawodowców. – Przed dwoma tygodniami dostałem wiadomość o Grand Prix -  mówi Olek Knitter. – Trudno było mi utrzymać to w tajemnicy.

W piątek podczas międzynarodowych targów turystycznych w Nadarzynie pod Warszawą Olek odebrał dyplom i nagrody rzeczowe. – Dla mnie oczywiście najcenniejszy jest dyplom – podkreśla. – Bo to najbardziej prestiżowa moja nagroda. W poniedziałek Olek Knitter ma urodziny. – Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego prezentu – śmieje się.

Daniel też się cieszy

Fotoreporter chojnice.com odnalazł dziewczynkę, której zdjęcie przyniosło mu trofeum. – Zrobiłem dla Sary dużą odbitkę zdjęcia i podarowałem jej w antyramie z autografem. Na pamiątkę tego wydarzenia – mówi. – Na szczęście pięciolatka jest już zdrowa, wyszła ze szpitala. Ucieszyła się z prezentu.

Warto dodać, że w tym samym konkursie jeszcze jeden chojniczanin zanotował sukces. To Daniel Frymark, który dostał nagrodę za fotoreportaż o działalności OSP w regionie. Obu panom gratulujemy i trzymamy kciuki za równie dobry ciąg dalszy!

Maria Eichler

Zapisz

 1. 21 października 2018  15:23   Gratulacje   anonim

  Kolejny raz gratuluję!!!Panowie są świetni i nieustannie zaskakują.

  5
  1
  Odpowiedz
 2. 21 października 2018  15:13   Oj Kamilu zazdrość spina ...   anonim

  Oj Kamilu zazdrość spina poślady? pochwal się co ty osiagnałeś a na pewno ktoś to doceni mały Januszu

  6
  2
  Odpowiedz
 3. 21 października 2018  14:31   olo zaczynasz gwiazdorzyc! ...   Kamil

  olo zaczynasz gwiazdorzyc! "Zrobiłem dla Sary dużą odbitkę zdjęcia i podarowałem jej w antyramie z autografem. Na pamiątkę tego wydarzenia"

  2
  10
  Odpowiedz
 4. 20 października 2018  16:47   Eugene   Eugene

  Congratulations to all in Chojnice

  13
  3
  Odpowiedz
 5. 20 października 2018  14:01   Cieszę się ,że Pan ...   Svenson

  Cieszę się ,że Pan A.Knitter otrzymał nagrodę tak prestiżową.Wielu znajduje czas,aby krytykować,pouczać i wymądrzać się.Nie mają jednak czasu,aby pochwalić,pogratulować,cieszyć się wspólnie.Wiem,że fotografia jest sztuką trudną i,przyznam,kompletnie się nie znam na tej dziedzinie artystycznej,na innych zresztą też nie.Ale cieszę się,że to reporter z Chojnic,którego nie raz widywałem,biegającego z aparatem .Na zdjęciu widzę,że się Panu przytyło,Panie Olku.Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

  16
  3
  Odpowiedz
 6. 20 października 2018  12:30   Gratulacje   Jacek

  Gratulacje

  16
  3
  Odpowiedz
 7. 20 października 2018  12:23   Gratulacje, zawsze z ...   Justyna

  Gratulacje, zawsze z przyjemnością oglądam fotoreportaże pańskiego autorstwa, życzę kolejnych sukcesów.

  18
  3
  Odpowiedz