Okrągły jubileusz rodzinnej firmy Urbaniaków

Działalność przedsiębiorstwa zaczęła się od drobnych remontów. Dziś Grupa Firm Urbaniak Inwestycje to rozpoznawalna marka, a w postawionych przez firmę budynkach wielorodzinnych mieszka kilka tysięcy chojniczan.

W ostatni piątek założyciele świętowali 30-lecie w gronie współpracowników i gości.   |  fot. nad.

Firma została zarejestrowana dokładnie 26 września 1991 roku pod nazwą Zakład Ogólnobudowlany Józef Urbaniak. Początkowo stawiała rozmaite obiekty na zlecenie, a od 2007 roku działa w budownictwie wielorodzinnym. Rok 2010 zaowocował pierwszą samodzielną kompleksową realizacją deweloperską w Chojnicach, za którą szybko poszły kolejne, także w innych miastach, m.in. Szczecinku, Kościerzynie i Koszalinie. Suma powierzchni dotychczas wybudowanych mieszkań to aż 66,5 tys. mkw!

Perełka regionu

Przedsiębiorstwo od początku jest przedsięwzięciem rodzinnym. Założyciela Józefa Urbaniaka wspierają żona Bożena i dzieci: Joanna i Michał, które na co dzień pracują z ojcem i współtworzą Urbaniak Inwestycje..

W ostatni piątek rodzina świętowała jubileusz w towarzystwie współpracowników, pracowników, przyjaciół i oficjalnych gości. Podczas gali nie zabrakło wspomnień, wzruszeń i życzeń. Starosta chojnicki Marek Szczepański, burmistrz Chojnic Arseniusz Finster oraz wójt gminy Chojnice Zbigniew Szczepański zgodnie podkreślali, że firma jest perełką regionu i solidnym partnerem przy wielu inwestycjach.

Jestem wdzięczny, że podjęliście się dokończenia przebudowy Chojnickiego Centrum Kultury, gdy byliśmy w trudnej sytuacji – zaznaczył burmistrz. „To wspaniały przykład, jak firma rodzinna rozwija się, kreuje przestrzeń, dając ludziom to, co najważniejsze: „DOM”, a równocześnie angażuje się w działalność społeczną i sportową” – napisał starosta w swoich mediach społecznościowych.

Cegła na pamiątkę

Gospodarze przygotowali dla zaproszonych wyjątkowe pamiątki: symboliczne szklane cegły. Otrzymały je osoby, które dołożyły swoją cegiełkę do rozwoju firmy. Józef Urbaniak przy okazji nawiązał też do idei rodem z powieści Żeromskiego i dążenia do spełniania marzeń.

Tego wieczoru symbol budownictwa miał jeszcze jedno dodatkowe znaczenie. Rodzina chciała bowiem wykorzystać radosną okazję do dzielenia się dobrem i przekazania cegiełki na rzecz małego Aleksa chorego na SMA. Podczas licytacji udało się zebrać niezłą sumę – ponad 70 tys. złotych , a i puszka wypełniona była po brzegi.

Kilka ciekawostek o firmie Urbaniak Inwestycje: W ciągu trzech dekad przez przedsiębiorstwo przewinęło się 514 pracowników. Długość przewodów elektrycznych wykorzystywanych przy budowie jednego bloku to 21 kilometrów. Lokale wybudowane przez firmę znalazły do tej pory 1731 nabywców.

Joanna Matysiak