Okazał fałszywe prawo jazdy. Odpowie za to przed sądem

Funkcjonariusze z czerskiego komisariatu interweniowali w jednym z mieszkań na terenie gminy Czersk. Podczas interwencji, którą zgłaszał 28 - latek, w trakcie legitymowania mężczyzna posłużył się fałszywym prawem jazdy.

Mężczyzna został zatrzymany i trafi do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo, które zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.   |  fot. KPP. Ilustracyjne

W minioną sobotę policjanci z czerskiego komisariatu zostali wezwani do jednego z mieszkań w gminie Czersk. Po przyjeździe na miejsce policjanci zastali pod wskazanym adresem zgłaszającego, 28 - letniego mieszkańca gminy, którego rodzina ze względu na jego zachowanie nie chciała wpuścić do domu.

W trakcie czynności policjanci ustalali wszystkie fakty dotyczące tej sytuacji. Podczas legitymowania zgłaszającego uwagę funkcjonariuszy zwróciło jego prawo jazdy, które nie posiadało hologramu. Policjanci sprawdzili ten dokument w systemach informatycznych policji i ich przypuszczenia potwierdziły się, 28 -latek nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa posługiwania się fałszywym prawem jazdy mieszkaniec gminy Czersk został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podczas bliższych oględzin stwierdzono, że dokument jest podrobiony.  W ciągu najbliższych godzin mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. 28 - latkowi, za posłużenie się fałszywym prawem jazdy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

KPP