Ogromne sukcesy tancerek na Mistrzostwach Polski ZNTS

Tancerki Chojnickiego Centrum Kultury zostały obsypane nagrodami we wszystkich kategoriach tańca artystycznego na Mistrzostwach Polski Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego.

Monika Michalewicz (z prawej) i jej podopieczne odnoszące sukcesy.   |  fot. nad.

W sobotę pięć a w niedzielę dziewięć pierwszych miejsc, w kategoriach tańca artystycznego oraz nagroda specjalna Starosty Łaskiego dla Natalii Rudnik, za najlepsze przetańczenie solo modern w sobotę. Nagroda finansowa, za komplety jedynek od wszystkich sędziów dla Marty Szyszki, Natalii Mosek i Natalii Rudnik. Tak w skrócie można opisać jak wypadły tancerki z ChCK.

Dwa dni trwały Mistrzostwa Polski Extraklasy ZNTS, we wszystkich kategoriach tanecznych. 16 i 17 listopada na hali sportowej w Miejscowości Łask, koło Łodzi, odbyły się mistrzostwa oraz turniej tańca, z okazji 25-lecia klubu tańca sportowego "Jaszczur", pod patronatem starosty Łaskiego. Na Mistrzostwa Polski pojechało dwadzieścia dziewięć tancerek z Chojnickiego Centrum Kultury. Klub Jaszczur z okazji jubileuszu przygotował wiele niespodzianek dla uczestników: nagrody specjalne, bezpłatne warsztaty, nagrody finansowe dla tancerek i tancerzy, którzy otrzymali komplet pierwszych miejsc od sędziów, tort dla wszystkich uczestników i medale dla wszystkich tancerzy dużej formacji za pierwsze miejsce, w dniu 16 listopada!

Pierwszego dnia reprezentantki ChCK wytańczyły pięć pierwszych miejsc, trzy drugie i trzy trzecie nagrody. Nagrodę Starosty Łaskiego oraz I miejsce otrzymała Natalia Rudnik, za najlepszą prezentację solo modern, I miejsce otrzymały Amelia Rybacka i Inga Mischka w duetach jazz do 11 lat, I miejsce zespół Sigma w formacjach jazz do 11 lat i złote medale dla całego zespołu, I miejsce Natalia Rudnik w solo jazz oraz I miejsce Jasmina Kloskowska w solo modern do 11 lat. II miejsce w solo modern seniorki Marta Szczęsna, II miejsce Oliwia Jelińska w solo różne formy taneczne dzieci, II miejsce Wiktoria Żywicka w solo modern dzieci, III miejsce w solo jazz dzieci Amelia Rybacka, III miejsce duety jazz dzieci Aleksandra Machalewska i Milena Hope, III miejsce w solo różne formy taneczne do 17 lat Natalia Mosek.

W niedzielę było najwięcej startów naszych podopiecznych. Odbyły się trzydzieści dwie kategorie tańca, w których chojnickie tancerki wypadły znakomicie. W sumie wytańczyły dziewięć pierwszych, osiem drugich i osiem trzecich miejsc. Pierwsze miejsce w solo art show do 11 lat otrzymała Lena Barczyńska, II miejsce Julia Religa. Pierwsze miejsce w solo art show do 17 lat Marta Szyszka. I miejsce w duetach art show do 17 lat Marta Szyszka i Natalia Mosek. Solo jazz broadway kadet Lena Barczyńska II miejsce, solo jazz Broadway adult I miejsce Natalia Rudnik. I miejsce w duetach Broadway 10-17 lat Natalia Mosek i Marta Szyszka. Solo jazz lyrical, do 13 lat, II miejsce Martyna Krawczyk, do 15 lat, II miejsce Natalia Mosek, w kategorii junior& adult I miejsce Natalia Rudnik, II miejsce Marta Szyszka. Formacje jazz Broadway 10-17 lat II miejsce zespół Sigma. W solo modern kadet I miejsce Jasmina Kloskowska, II miejsce Oliwia Jelińska, III miejsce Wiktoria Żywicka (komplet na podium!).

Solo modern junior&adult I miejsce Natalia Rudnik, II miejsce Marta Szyszka. Duety modern junior I miejsce Marta Szyszka i Natalia Mosek. W art show formacje 10-17 lat III miejsce zespół Sigma. Małe formacje jazz Broadway do 13 lat III miejsce Music Dance. III miejsce w disco solo kadet Oliwia Jelińska. III miejsce w solo art show teens&junior Natalia Mosek. III miejsce w duetach art show 10-17 lat Lena Barczyńska I Oliwia Jelińska. III miejsce w jazz Broadway adult Marta Szczęsna. III Miejsce w duetach lyrical jazz 10-13 lat Aleksandra Machalewska i Milena Hope. IV miejsce w solo jazz Broadway kadet Amelia Rybacka. IV miejsce jazz solo lyrical do 11 lat Aleksandra Machalewska. Duety jazz Broadway 10-17 lat IV miejsce Kinga Kitowska i Martyna Krawczyk. IV miejsce solo modern adult Marta Szczęsna. W solo jazz Broadway do 15 lat Kinga Kitowska V miejsce.

Na mistrzostwach Polski w solo lub duecie, debiutowała Julia Religa, Aleksandra Machalewska, Wiktoria Żywicka, Milena Hope i Julia Rakowska. Tancerki przygotowała Monika Michalewicz i Natalia Rudnik.

Opiekunem zawodniczek jest Monika Michalewicz. Gratulujemy!

Ł. Sajnaj