Ogólnopolski sukces uczniów chojnickiej szkoły technicznej BZDZ

Od końca marca do połowy kwietnia odbył się IX Turniej Klas o Profilu Mundurowym, organizowany corocznie przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej.

Ogólnopolski sukces uczniów klasy o profilu policyjnym Szkoły Technicznej BZDZ jest sporym osiągnięciem.   |  fot. screen KPP

Pierwszy raz w tym roku wzięli uczniowie z klas mundurowych o profilu policyjnym tj. Łangowska Natalia, Hinz Wiktoria z Klasy II B oraz Brzeziński Julian i Smagliński Arkadiusz z III B będący pod opieką asp. sztab. Dariusza Piekarskiego z chojnickiej komendy, który prowadzi zajęcia dotyczące pracy i funkcjonowania policji w tej placówce szkolnej.

Ogólnopolski Turniej Klas o Profilu Mundurowym organizowany przez Centrum Badań i Edukacji Służb Mundurowych Akademii WSB jest przedsięwzięciem cyklicznym i najbardziej prestiżowym projektem tego rodzaju w Polsce.Tym razem odbył się w formie on-line. Każdego roku w konkursie udział bierze kilkuset uczniów reprezentujących klasy o profilu mundurowym z całej Polski.

Celem przedsięwzięcia jest promowanie wychowania patriotycznego wśród młodych ludzi oraz integracja środowisk związanych z edukacją i działaniami na rzecz bezpieczeństwa (klas o profilu mundurowym, przedstawicieli służb mundurowych, ośrodków akademickich, instytucji, przedsiębiorców oraz pasjonatów). Turniej służy wyłonieniu najlepszych uczestników reprezentujących szkołę średnią, realizującą przedmiot Edukacja dla bezpieczeństwa oraz przygotowującą potencjalnych kandydatów do pracy w służbach mundurowych.

W programie turnieju w 2021 roku znalazły się konkurencje które sprawdzały poziom wiedzy z zagadnień związanych z bezpieczeństwem oraz obronnością państwa, a także konkurencje sprawnościowe, w tym I Mistrzostwa Akademii WSB w e-biegu terenowym, a także zawody strzeleckie online: Counter-Strike:Global Offensive.

W kategorii „Najszybszy zespól kobiecy”, dziewczyny z klasy II B z chojnickiej klasy policyjnej otrzymały od Komendanta - Rektora  Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr hab. Iwony Klonowskiej nagrodę w postaci: Dnia edukacyjnego w Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

KPP