Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w charzykowskiej bibliotece

W roku 2022, od 28 maja do 4 czerwca, w całej Polsce obchodzony jest po raz dwudziesty pierwszy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. To święto czytelnicze jest okazją do przeprowadzania wielu akcji i wydarzeń organizowanych głównie przez biblioteki.

Właśnie trwa Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Do końca zostało 4 dni.   |  fot. nadesłane

Również Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach przygotowała „atrakcje” związane z obchodami tego tygodnia. W ramach projektu „Znacie? To posłuchajcie!!”, realizowanym w oparciu o twórczość Jana Brzechwy, już w kwietniu i maju w bibliotece i domu kultury w Ogorzelinach odbyły się warsztaty czytania performatywnego dla dorosłych.

Zajęcia poprowadzone przez Grzegorza Szlangę bardzo spodobały się uczestnikom, a przede wszystkim „zaowocowały” filmikami, w których mieszkańcy gminy Chojnice  czytają wiersze Brzechwy. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem:  https://www.gokchojnice.pl/biblioteka/aktualnosci/15280/ogolnopolski-tydzien-czytania-dzieciom/ no i oczywiście do charzykowskiej biblioteki!

Materiał jest elementem projektu „Znacie? To posłuchajcie!!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

(nad.)