Oficjalnie przecięto wstęgę!

17 listopada odbyło się oficjalne otwarcie Targowiska przy ul. Młodzieżowej w Chojnicach. Uczestniczyli w nim mieszkańcy i przedstawiciele lokalnego samorządu.

Wstęgę przecinają burmistrz Arseniusz Finster i Maciej Werochowski.   |  fot. nad.

Symboliczną wstęgę przeciął burmistrz i Maciej Werochowski ze Stowarzyszenia Targowisko Młodzieżowa, który w kilku słowach podziękował radnym i włodarzowi za spełnienie postulatu kupców odnośnie modernizacji, a tym samym za wspieranie drobnej przedsiębiorczości w mieście.

Targowisko ma służyć poprawie warunków pracy sprzedawców, jak i komfortu dokonywania zakupów, wzmocnieniu lokalnych kupców i drobnego handlu oraz wzrostu sprzedaży wytwarzanych lokalnie płodów rolnych i produktów regionalnych. 

Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Tort ze względu na obostrzenia sanitarne serwowany był na wynos. Pojawił się też nowy wizualny motyw bazaru. Banery ze zdjęciami miasta na zewnętrznej części targowiska autorstwa Daniela Frymarka robią wrażenie.

widok.jpg

Przypomnijmy. Po 11 miesiącach od rozpoczęcia kapitalnego remontu na targowisku miejskim przy ulicy Młodzieżowej, handel powrócił na swoje pierwotne miejsce. Nieczynna pozostanie natomiast część placu w obrębie budynku socjalnego. Do połowy grudnia będą tam jeszcze trwały prace. To strefa wygrodzona, jako plac budowy. Koszt inwestycji wyniósł  ponad 5 mln zł.

(red.) fot. nad. Rmak