Odebrali stypendia naukowe

Dwoje uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Chojnicach odebrało stypendia Starosty Chojnickiego Marka Szczepańskiego. Otrzymali je za osiągnięcia naukowe.

Dyplomy i stypendia w wysokości 700 zł wręczył uczniom członek Zarządu Powiatu Chojnickiego Stanisław Skaja oraz dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Irena Laska.   |  fot. St. Powiatowe

Aleksandra Jażdżewska jest uczennicą II klasy liceum i finalistką L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W pierwszym etapie konkursu  miała za zadanie napisać rozprawkę na temat roli wyobrażni w poezji. Później czekał ją między innymi test z gramatyki oraz odpowiedź ustna. Jak podkreśla Aleksandra sporo w przygotowaniach do olimpiady pomógł jej nauczyciel Marcin Szopiński. Chociaż uczennicy z literaturą po drodze, to wybiera się na studia prawnicze lub informatyczne.

Z kolei Kacper Budziewski finalista „XIII Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH” wybrał medycynę w Łodzi, chociaż indeks Akademii Górniczo-Hutniczej miał w kieszeni. Być może w przyszłości zostanie znanym kardiologiem.

Monika Garstecka- Niemczyk. St. Powiatowe