Odebrali medale za wspólne pół wieku

Dziś w ratuszu dwie pary małżeńskie odebrały medale za długoletnie pożycie – Halina i Mieczysław Krauze oraz Teresa i Kazimierz Poteraccy. Medale nadane przez prezydenta jubilatom wręczył burmistrz Arseniusz Finster.

Jubilaci - od lewej Teresa i Kazimierz Poteraccy oraz Halina i Mieczysław Krauze.   |  fot. (olo)

Halina i Mieczysław Krauze poznali się na zabawie, ślub zawarli w grudniu 1968 roku. Pani Halina do 1986 roku pracowała jako krawcowa w „Kreacji”, a następnie w Urzędzie Skarbowym. Pan Mieczysław pracował jako mechanik maszyn rolniczych w Chojnicach. Jubilaci wychowali troje dzieci, doczekali się czworga wnucząt i jednej prawnuczki.

Teresa i Kazimierz Poteraccy pobrali się w kwietniu 1969 roku. Pani Teresa przez 24 lata pracowała w Państwowym Biurze Notarialnym (1968 – 1992), a następnie jako kierownik Wydziału Ksiąg Wieczystych w chojnickim Sądzie Rejonowym. Od 2008 roku jest na emeryturze. Pan Kazimierz był cukiernikiem, pierwszym uczniem w cukiern i- kawiarni Henryka Falkowskiego przy ul. Młyńskiej w Chojnicach.

Następnie pracował u pp. Kuligowskich w Charzykowach oraz w PSS Społem. W wieku 60 lat przeszedł na emeryturę. Pana Kazimierza wszyscy jednak znają jako świetnego zawodnika i trenera boksu. Ukończył kurs instruktora boksu I klasy, wyszkolił wielu mistrzów, przez 10 lat był trenerem reprezentacji Polski juniorów, z którą był na mistrzostwach Europy we Włoszech i Anglii. Małżonkowie wychowali syna i córkę, doczekali się trojga wnucząt.

Tekst i fot. (olo)

 1. 27 września 2019  15:57   Basia (1)   anonim

  Kochani! Tereniu i Kaziu. Życzę Wam dużo zdrowia i szczęśliwych dni na dalsze wasze wspólne lata.

  36
  1
  Pokaż/ukryj odpowiedzi
  • 27 września 2019  16:20   Najlepszego!   Rysiu

   Życzę obydwojgu parom dużo zdrowia(tym mniej znanym też należą się życzenia)

   16
   0